MacBook

WYMIANA USZKODZONEGO GNIAZDA ZASILANIA W MacBookach

Wymieniamy uszkodzone gniazda zasilania we wszystkich modelach MacBooka. Posiadamy kwalifikacje, doświadczenie, odpowiednie zaplecze techniczne oraz szeroki dostęp do podzespołów i części zamiennych. Staramy się działać szybko i sprawnie – wszystko po to aby Twój Mac nie przebywał w serwisie dłużej niż jest to konieczne. Oferujemy bezpłatną i niezobowiązującą diagnostykę urządzenia, na podstawie której sporządzony zostaje kosztorys usunięcia usterki – na tym etapie serwisowania można zrezygnować z naszych usług nie ponosząc żadnych opłat. Na wszelkie czynności naprawcze związane z wymianą gniazda udzielamy gwarancji. 

Zapewniamy, iż dostarczając nam swojego Maka, pozostanie w dobrych rękach.


Gniazda w laptopach to wyjątkowo delikatne podzespoły, dzięki częstemu użytkowaniu szczególnie narażone na wszelkie urazy mechaniczne – nawet te z magnetycznym zabezpieczeniem przeciw uszkodzeniom stosowane przez Apple w MacBookach. 

Objawy uszkodzenia gniazda zasilania

Jeśli podłączony do zasilania MacBook nie ładuje akumulatora (brak informacji na pasku zadań, brak sygnalizacji świetlnej wtyczki), ładowanie jest przerywane, MacBook w rejonie gniazda jest gorący, albo widoczne są ślady wypalenia, może się okazać, że uszkodzeniu uległo właśnie gniazdo zasilania. Wymienione objawy mogą jednak dotyczyć zupełnie innego rodzaju usterki, dlatego odpowiednie ustalenia przeprowadzamy zawsze podczas drobiazgowej diagnostyki urządzenia.

Powody uszkodzenia gniazda zasilania

Najczęstszymi powodami takiej usterki są urazy mechaniczne (niewłaściwe lub nieostrożne użytkowanie), stosowanie nieoryginalnych zasilaczy, kurz i brud izolujące styki ładowania lub zwykłe zmęczenie materiału. 

Używanie MacBooka z uszkodzonym (ale wciąż działającym) gniazdem zasilającym może doprowadzić do przepalenia podzespołów laptopa i groźniejszych uszkodzeń płyty głównej. Gniazdo takie, nawet jeśli jeszcze działa, nie powinno być używane.

Wymiana gniazda ładowania

W celu wymiany gniazda należy dostać się do wnętrza MacBooka – gniazda montowane są do płyty głównej komputera. Nie czyni to z procesu naprawczego ekstremalnie inwazyjnego postępowania, niemniej jednak zawsze należy poświęcić naprawie odpowiednią ilość czasu, zwłaszcza, gdy trzeba wyeliminować ewentualne uszkodzenia innych podzespołów. 

W przypadku podejrzenia uszkodzenia gniazda ładowania należy dostarczyć do serwisu sprzęt razem z zasilaczem.


ZAUFALI NAM


Formularz kontaktowy