Wymiana past i termopadów MacBook

Wymieniamy i uzupełniamy materiały termoprzewodzące takie jak pasty czy termopady. Posiadamy niezbędne narzędzia, które ułatwiają dostęp do trudno dostępnych miejsc. Oferujemy gwarancję oraz darmową diagnostykę. 


Jak wygląda proces wymiany?

Wymiana materiałów poprawiających przewodnictwo cieplne nie należy do najprostszych zabiegów. Konieczny jest dostęp komponentu, na którym doszło do ubytku pasty. Wiąże się to zawsze z demontażem obudowy, a często też samego podzespołu – uzależnione to jest od powierzchni, na którą chcemy nanieść preparat. Ważne też jest, by nanieść adekwatną pastę do komponentu, gdyż niektóre z nich są dedykowane konkretnym podzespołom (jak procesor czy karta graficzna).

Nie zalecamy porywania się na samodzielną aplikację preparatu. Oprócz samego zdjęcia obudowy, ważne jest, by dobrać odpowiedni typ preparatu, wiedzieć gdzie i jak go umieścić. Duże znaczenie też mają składniki bazowe produktu. Bogate doświadczenie naszych serwisantów nie pozwala im na roztrząsanie tego typu kwestii – oni to wiedzą. Po obejrzeniu wnętrza urządzenia, zaaplikują właściwy materiał termoprzewodzący, który z powodzeniem wspomoże układ chłodzenia.

Jaki rodzaj pasty wybrać?

Paski o wysokim przewodnictwie cieplnym stosowane zazwyczaj są tam, gdzie serwisant nie jest w stanie dotrzeć z tubką pasty. W każdym innym przypadku korzysta z pasty, dlatego też warto przyjrzeć się, jakie rodzaje preparatu oferuje nam rynek. Kluczowa jest baza składników, z których zostały wyprodukowane. Pod tym względem dzielimy te materiały na: silikonowe, ceramiczne, z dodatkiem cząstek metali i diamentowe.

Pasty silikonowe są najtańszym rozwiązaniem, ale też najmniej trwałym. Zaoszczędzimy na zakupie preparatu, ale konieczność częstszego uzupełniania nie sprawi, że staniemy się bogatsi. A pod względem przewodnictwa cieplnego, które jest najważniejszym parametrem, silikon plasuje się niestety na ostatnim miejscu.

Wariant ceramiczny ma tą przewagę nad poprzednikiem, że wolniej się zużywa. Parametry też przemawiają na korzyść past ceramicznych, jednak będziemy musieli wydać na produkt nieco więcej, choć różnica jest nieznaczna.

Domieszka cząstek metali jest tym, co definiuje pasty o wysokim standardzie. Specyfikacja jest tego najlepszym dowodem – miedzy pastami bez tego dodatku, a tymi zawierającymi srebro czy miedź, parametry będą znacznie różnić się od siebie. Produkty z najwyższej półki zawierają drobinki diamentu, którego skuteczność przewodzenia ciepła jest dwa razy wyższa niż wspomnianego srebra czy miedzi. Wraz z jakością cena też odpowiednio wzrasta i pozostaje kwestią indywidualną, czy pokusimy się na takie czy inne wspomaganie chłodzenia. Nasi eksperci po konsultacji z klientem zaproponują taki materiał, który okaże się optymalny dla przeznaczenia komputera.


ZAUFALI NAM


Formularz kontaktowy