MacBook

WYMIANA KLAWIATURY W MacBooku

Wymieniamy uszkodzone klawiatury w MacBookach. Zawsze w takich przypadkach oferujemy kompleksową, bezpłatną diagnostykę całego urządzenia, zwłaszcza gdy do uszkodzenia doszło na skutek zalania lub działania czynników mechanicznych (uderzenie, upadek). Należy bowiem wyeliminować prawdopodobieństwo uszkodzenia innych podzespołów MacBooka. Nasz wykwalifikowany zespół serwisantów wsparty odpowiednim zapleczem technicznym (mikroskopy stereoskopowe, przemysłowe myjki ultradźwiękowe) jest gwarantem precyzyjnego oszacowania szkód i skutecznie przeprowadzonej naprawy. Działamy szybko i sprawnie. Na przeprowadzone działania serwisowe udzielamy stosownej gwarancji.

 

 

 


Coraz smuklejsze obudowy MacBooków wymagały odpowiedniej klawiatury. Nowa konstrukcja, zwana motylkową, niestety nie należała do udanych – utracono wyczuwalny skok, znacznie utrudniając pisanie, odnotowano także duży wzrost awaryjności tego podzespołu. Awarie spowodowane były kurzem i brudem przedostającym się pod klawisze urządzenia, co w efekcie blokowało ich działanie. W przypadku tego typu klawiatury nie istnieje niestety możliwość wymiany pojedynczego klawisza – cała klawiatura stanowi tu podzespół zintegrowany.

Rozwiązaniem problemu ma być wprowadzenie nowej serii laptopów MacBook z pierwotnym mechanizmem nożycowym. Dłuższy skok klawiszy i zastosowanie włókien szklanych, wzmacniających strukturę podzespołu z założenia mają zwiększyć komfort użytkowników i obniżyć awaryjność urządzenia.

Przyczyny uszkodzeń klawiatury w MacBooku

Jednak niezależnie od tego czy klawiatura posiada system motylkowy czy nożycowy, wciąż może ulec awarii. I niekoniecznie musi ona wynikać z winy producenta. Często leży ona po stronie użytkownika. Kurz, resztki posiłków, czynniki mechaniczne (uderzenie, upadek) i wreszcie najgroźniejszy z powodów jej uszkodzeń – zalanie. Niefortunne przypadki niestety się zdarzają, zalecamy jednak ostrożne i rozważne korzystanie z MacBooka, minimalizujące możliwości ich występowania. Obrazu przyczyn uszkodzeń dopełnia zwykłe zużycie i zmęczenie materiału

Do najczęstszych objawów uszkodzonej klawiatury, oprócz zacinających się czy wciśniętych klawiszy, możemy zaliczyć:

  • brak podświetlenia
  • brak reakcji urządzenia na dotyk/nacisk klawisza

Usługi serwisowe

Nie zawsze jednak za wymienione objawy odpowiada uszkodzenie klawiatury. Zdarza się, iż to awaria płyty głównej jest przyczyną wielu objawów usterek występujących w MacBookach. Począwszy od problemów z dźwiękiem i obrazem, a skończywszy na działaniu portów, baterii czy właśnie klawiatury. Aby trafnie zlokalizować usterkę serwis nasz zawsze oferuje kompleksową i bezpłatną diagnostykę wszystkich podzespołów MacBooka, zwłaszcza gdy w grę wchodzą uszkodzenia mechaniczne czy zalanie urządzenia. Powierzając nam swojego MacBooka można mieć pewność, że zrobimy wszystko aby przywrócić mu przedawaryjną sprawność i pełną funkcjonalność.

W przypadku potwierdzenia uszkodzeń klawiatury, następuje standardowy proces wyceny usunięcia zaistniałej usterki – sporządzony zostaje kosztorys, w oparciu o który użytkownik MacBooka podejmuje decyzję odnośnie dalszych losów naprawy. Na tym etapie serwisowania można zrezygnować z naszych usług nie ponosząc żadnych opłat. W przypadku decyzji potwierdzającej kontynuację postępowania naprawczego niezwłocznie przystępujemy do usunięcia zaistniałych uszkodzeń. Wymiana klawiatury jest niestety dosyć inwazyjnym procesem serwisowym – wymaga demontażu kilku podzespołów i powinna być wykonana przez doświadczonego i wykwalifikowanego technika. Ze swej strony zapewniamy wybitny zespół serwisantów – entuzjastów wsparty odpowiednim zapleczem technicznym i szerokim dostępem do podzespołów i części zamiennych. Są to czynniki decydujące o skuteczności i rzetelności przeprowadzonej naprawy. Na wykonane usługi udzielamy oczywiście stosownej gwarancji.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek kłopotów z MacBookiem zapraszamy do nas. Zawsze służymy radą i pomocą.


ZAUFALI NAM


Formularz kontaktowy