WYMIANA KLAWIATURY MacBook

Podejmujemy się wymiany klawiatury MacBook. Przed przystąpieniem do usługi, przeprowadzamy kompleksową, darmową diagnozę urządzenia, gdyż za uszkodzenie mogą odpowiadać inne komponenty, takie jak płyta główna, czy uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednia wiedza technika, umożliwiająca precyzyjne określenie szkód, a także odpowiednie zaplecze techniczne, prowadzą do skutecznej wymiany klawiatury MacBook. Przyczyna usterki wymaga użycia odpowiedniego sprzętu, a takim w pełni dysponujemy. W naszym serwisie pogwarancyjnym znajdują się m.in. mikroskopy stereoskopowe czy przemysłowe myjki ultradźwiękowe. Oferujemy profesjonalizm, darmową diagnozę oraz gwarancję.

 

 

 


Apple nigdy tak naprawdę nie rozwiązał problemu niedziałających klawiatur. Chociaż nowa konstrukcja zwana motylkową wydawała się być obiecująca, chociażby poprzez swoją znacznie cieńszą i lżejszą formułę, to wciąż utrzymuje reputację komponentu o niskiej niezawodności i powtarzającej się serii naciśnięć klawiszy. Rozwiązaniem tego problemu było wprowadzenie nowej serii laptopów MacBook z pierwotnym mechanizmem nożycowym. Dłuższy skok klawiszy czy większa trwałość (możliwa dzięki zastosowaniu włókien szklanych, wmacniających strukturę klawiszy) z założenia mają zwiększyć komfort użytkowników.

Czy komfort użycia faktycznie się powiększył? Nie do nas należy kierować to pytanie. Natomiast wiemy, że przyczyn niedziałających klawiatur w laptopach MacBook może być wiele. I niekoniecznie muszą wynikać one tylko z winy producenta.

Przyczyny nie działającej klawiatury MacBook

Niezależnie od tego czy klawiatura posiada system motylkowy czy nożycowy, wciąż może ulec awarii. Do najczęstszych objawów oprócz zacinających się czy wduszonych klawiszy, możemy zaliczyć:

  • brak podświetlenia;

  • brak reakcji klawiatury na dotyk/nacisk klawiszy.

Wina producenta? Być może. Warto jednak rozpatrzyć także winę użytkownika. Jak powszechnie wiadomo laptopy serii MacBook (i nie tylko) towarzyszą nam wszędzie, a nie zawsze stosowane są odpowiednie środki ochronne. Panujący kurz czy resztki jedzenia wewnątrz klawiatury skutecznie uniemożliwiają jej prawidłowe działanie. Co gorsza – klawiatura, tak jak i reszta urządzenia szczególnie narażona jest na zalanie. Jeżeli nie producent, nie użytkownik, to? Płyta główna. Awaria płyty głównej może być przyczyną większości usterek występujących w laptopach MacBook. Począwszy od problemów z dźwiękiem i obrazem, a skończywszy na działaniu portów, baterii czy właśnie klawiatury. Zanim jednak przystąpi się do przeprowadzenia diagnozy płyty głównej należy sprawdzić pozostałe podzespoły, w tym procesor, pamięć RAM i inne.

USŁUGI PROFESJONALNEGO SERWISU POGWARANCYJNEGO

Dlatego tak ważne jest, by odłożyć na bok swoje aspiracje na technika-amatora, a zamiast tego udać się do profesjonalnego serwisu pogwarancyjnego. Gdyż tylko tam, użytkownik z niedziałająca klawiaturą uzyska fachową obsługę. Dokładnie nie inaczej jest z określaniem kosztów naprawy, gdyż jak wspomnieliśmy wcześniej – przyczyn awarii możemy doszukiwać się nie tylko w samej klawiaturze.

Przychodząc do serwisu IVITER Apple użytkownik oddaje uszkodzony sprzęt na kompleksową, darmową diagnostykę. To podczas niej wykwalifikowany technik sprawdza urządzenie pod kątem awarii płyty głównej, czy uszkodzeń mechanicznych. Dopiero po zweryfikowaniu problemu określamy przewidywane koszty naprawy, by następnie – po akceptacji przez klienta – przejść do docelowej naprawy urządzenia. Jeżeli diagnoza wykaże, że wina leży po stronie klawiatury, przystępujemy do jej wymiany. W tym celu potrzebne są zarówno specjalistyczne narzędzia, jak i cierpliwość i wręcz doskonała wiedza technika. Gdyż wymiana klawiatury – jakby się mogło wydawać – wcale tak banalnym procesem nie jest i składa się z wykonania wielu kroków. Należy odkręcić włącznik i przewód gładzika, następnie oddzielić podświetlenie klawiatury, by na koniec wykonać jej demontaż. Niedziałającą klawiaturę wymieniamy na nową, a na wykonaną usługę dajemy gwarancję.


ZAUFALI NAM


Formularz kontaktowy