SERWISOWANIE UKŁADU CHŁODZENIA MacBooka

Prowadzimy kompleksowe serwisowanie układów chłodzenia w MacBookach. Wymieniamy pasty termoprzewodzące, czyścimy wentylatory. 

Dysponujemy wykwalifikowanym i doświadczonym zespołem serwisantów – entuzjastów marki Apple, odpowiednim zapleczem warsztatowym w postaci certyfikowanych urządzeń oraz szerokim dostępem do podzespołów i części zamiennych. W przypadku uszkodzenia wentylatora – wymieniamy go. 

Oferujemy bezpłatną diagnostykę MacBooka, której efektem jest kosztorys przywrócenia pełnej sprawności układowi chłodzenia. Diagnostyka jest niezobowiązująca – na tym etapie serwisowania można zrezygnować z naszych usług nie wnosząc żadnych opłat. 

Działamy szybko (wiemy jak trudne są rozstanie z MacBookiem) i rzetelnie – można mieć pewność, że opuszczając stanowisko serwisowe sprawność układu chłodzenia będzie na najwyższym poziomie. Na przeprowadzone w naszym serwisie usługi udzielamy gwarancji.


Coraz cieńsze obudowy Macbooków szczelnie wypełnione podzespołami czynią proces chłodzenia wnętrza urządzenia niezwykle wymagającym zadaniem. Chłodzenie procesora jest niezbędne dla zachowania odpowiedniej wydajności MacBooka, dlatego tak istotne jest utrzymanie systemu wentylacyjnego w odpowiedniej kondycji. Jego należyta konserwacja przedłuża także żywotność urządzenia – wysokie temperatury wpływają na szybsze zużycie elementów i podwyższoną awaryjność urządzeń. Szacuje się, iż niedrożne systemy chłodzące są przyczyną nawet ponad 30% awarii układów lutowanych do płyty głównej urządzenia.

Jakie są oznaki zabrudzonego układu wentylacyjnego? 

MacBook zaczyna pracować wolniej, jego obudowa staje się gorąca, a wiatrak próbujący odprowadzić nadmiar ciepła, pracując na najwyższych obrotach, staje się głośny. Komputer może się zawieszać, restartować, wyłączać.

Jak wygląda serwisowanie układu chłodzącego?

Przedmuchiwanie sprężonym powietrzem nie jest rozwiązaniem. Obudowa MacBooka powinna zostać zdjęta, a elementy układu chłodzenia (wiatraki, radiatory) wymontowane i wyczyszczone. Termopasty (substancje ułatwiające przekazywanie ciepła pomiędzy elementami elektronicznymi a chłodzącymi) muszą zostać wymienione na nowe. Zwieńczeniem procesu serwisowego są odpowiednie testy MacBooka określające jego sprzętową wydajność.


ZAUFALI NAM


Formularz kontaktowy