MacBook

NAPRAWA PŁYTY GŁÓWNEJ MacBook

Zajmujemy się profesjonalną naprawą płyty głównej w MacBook. Posiadamy zespół doświadczonych i wykwalifikowanych techników, którzy w sposób precyzyjny lokalizują usterkę, a następnie ją eliminują, tak, by przywrócić urządzeniu pełną funkcjonalność. Działania te możliwe są dzięki doskonałemu wyposażeniu technicznemu, składającego się m.in. z stacji lutowniczych BGA, mikroskopów stereoskopowych czy przemysłowych myjek ultradźwiękowych. Wszystkie naprawy dokonywane są w naszym serwisie – nie zlecamy usług podwykonawcom. Przeprowadzamy kompleksowe, darmowe diagnozy i oferujemy gwarancję na świadczone usługi.

 

 


Nowoczesne komputery bazują na wyrafinowanej serii połączeń i procesów w celu osiągnięcia wyjątkowego poziomu funkcjonalności. Chociaż poszczególne podzespoły, takie jak karty graficzne, karty dźwiękowe, procesory i układy pamięci, wykonują określoną funkcję, za koordynację tych działań odpowiedzialna jest płyta główna. Pomimo, że niektóre elementy składowe MacBook’a, takie jak karta dźwiękowa można usunąć bez istotnego pogorszenia ogólnej obsługi sprzętu, to urządzenie z pewnością nie będzie funkcjonowało bez działającej płyty głównej. W MacBook’u płyta główna jest niezaprzeczalnie najważniejszym elementem wewnętrznym sprzętu. Podczas gdy typowe objawy awarii płyty głównej pokrywają się z mniejszymi problemami ze sprzętem i oprogramowaniem, zrozumienie oznak może pomóc w ustaleniu, czy nadszedł czas na oddanie urządzenia do serwisu pogwarancyjnego.

Samodzielna próba naprawy płyty głównej może przynieść odwrotny cel do zamierzonego, a wręcz trwale uszkodzić urządzenie. Moglibyśmy powiedzieć, że naprawa płyty głównej w MacBook jest bardzo skomplikowana lecz zamiast tego użyjemy terminu „pracochłonna”. Każdorazowe dostanie się do punktu docelowego, wymaga demontażu wielu podzespołów, a to z kolei wymaga specjalistycznej wiedzy, doświadczenia, odpowiedniego sprzętu i setek, a nawet i tysięcy przeprowadzonych napraw. Nie bez powodu kluczem każdej naprawy jest technik, który posiada wybitną wręcz wiedzę na temat serwisowanych urządzeń.

NAPRAWA PŁYTY GŁÓWNEJ

Każda potencjalna naprawa urządzenia wymaga wcześniejszej weryfikacji, gdyż przyczyn awarii może być wiele, począwszy od przegrzania lub zalania MacBook’a, a skończywszy na uszkodzeniach związanych z układem BGA czy układem zasilania. Dlatego tak ważna jest kompleksowa diagnoza wykonana w naszym serwisie pogwarancyjnym. Oddając MacBook’a do serwisu technik sprawdza go pod kątem uszkodzeń, stawia diagnozę, a następnie po akceptacji kosztów przez klienta przystępuje do naprawy, korzystając z dostępnych, specjalistycznych narzędzi.

Posiadamy bogate zaplecze techniczne dostosowane do każdego rodzaju naprawy. Płyta główna po zalaniu najpierw podlega szczegółowej analizie pod mikroskopem, a następnie kierowana jest do kąpieli w myjkach ultradźwiękowych. Kąpielom towarzyszą specjalnie dostosowane środki chemiczne. W przypadku diagnozy układu zasilania konieczny jest pomiar napięć na przetwornicach i stabilizatorach, gdyż to właśnie one odpowiadają za zasilanie płyty głównej. Z kolei awarie układów BGA – procesorów, mostków południowych i północnych, kart graficznych są najbardziej wymagające, gdyż wymagają przeprowadzenia precyzyjnego procesu lutowania za pomocą odpowiedniego sprzętu.

DLACZEGO MY

Często jesteśmy świadkami źle wykonanych, często amatorskich napraw. Domorośli serwisanci, po uzyskaniu wiedzy z sieci wprowadzają więcej zamętu, aniżeli to warte. Proponują rozwiązania zupełnie nie pasujące do rodzaju usterki.

W serwisie pogwarancyjnym Iviter Apple dysponujemy zespołem doświadczonych i pewnych swojej wiedzy techników. Oznacza to, że szereg kroków podjętych jeszcze przed naprawą, tylko potwierdza nasze umiejętności. Okazuje się, że odpowiednia weryfikacja urządzenia, zlokalizowanie usterki, a także jej eliminacja to w dzisiejszych czasach sztuka. Brak doświadczenia, brak odpowiedniej wiedzy, brak narzędzi – to czynniki, które powodują wręcz nieodwracalne uszkodzenia, a do takich z pewnością nie chcemy doprowadzić.

Dobry serwis pogwarancyjny, to taki, który zapewni naprawę umożliwiającą działanie sprzętu na dłużej, niż 3 miesiące. A taką usługę zapewnia IVITER Apple.


ZAUFALI NAM


Formularz kontaktowy