MacBook

NAPRAWA PŁYTY GŁÓWNEJ W MacBooku

Zajmujemy się profesjonalną naprawą płyt głównych w MacBookach. Posiadamy zespół wykwalifikowanych i doświadczonych techników, którzy w sposób precyzyjny i szybki potrafią zlokalizować usterkę, a następnie ją wyeliminować, tak, by przywrócić urządzeniu pełną funkcjonalność. Czynności te możliwe są także dzięki doskonałemu wyposażeniu technicznemu – stacjom lutowniczym BGA, mikroskopom stereoskopowym, przemysłowym myjkom ultradźwiękowym – stanowiącemu wsparcie w działaniach naszych serwisantów. Wszystkie czynności naprawcze prowadzone są w naszych punktach serwisowych – nie zlecamy usług podwykonawcom. Oferujemy kompleksowe, bezpłatne diagnozy i gwarancję na świadczone przez nas usługi.

 

 


W celu osiągnięcia odpowiedniego poziomu funkcjonalności, nowoczesne komputery, bazując na wielu skomplikowanych procesach, działają w oparciu o szereg wyrafinowanych połączeń. Poszczególne podzespoły, takie jak karty graficzne, karty dźwiękowe, procesory i układy pamięci, wykonują określone funkcje, a za koordynację ich działań odpowiada płyta główna. Sprzęt komputerowy nie może funkcjonować bez odpowiednio działającej płyty głównej. W MacBooku, jak w każdym komputerze, płyta główna jest najważniejszym i na ogół jednym z najdroższych podzespołów urządzenia. Objawów awarii płyty głównej może być wiele. Za każdym razem odpowiednia diagnostyka uszkodzeń powinna należeć do serwisu.

Awarie płyty głównej są na ogół wyjątkowo skomplikowane i dlatego nie zawsze znajdują się w ofercie usług serwisowych. Proponowana wówczas wymiana płyty w miejsce jej naprawy bywa niestety znacznie bardziej kosztowna.

Samodzielne próby naprawy płyty głównej na ogół nie są możliwe i prowadzą do jeszcze głębszych i kosztowniejszych uszkodzeń. Dotarcie do przyczyny usterki wymaga specjalistycznych umiejętności, doświadczenia, odpowiedniego sprzętu oraz przeprowadzenia pracochłonnego demontażu wielu podzespołów urządzenia. Nie bez powodu kluczem każdej naprawy jest technik, który posiada odpowiednią wiedzę na temat serwisowanego komputera.

NAPRAWA PŁYTY GŁÓWNEJ

Przyczyn awarii może być wiele, począwszy od przegrzania czy zalania MacBooka, poprzez usterki związane z awarią systemu zasilania, skończywszy na uszkodzeniach układów BGA. Zarówno odpowiednio przeprowadzona diagnostyka uszkodzeń, jak i sam proces naprawczy, wymagają zastosowania specjalistycznej aparatury technicznej, odpowiednio dostosowanej do każdego rodzaju naprawy. I tak, płyta główna po zalaniu najpierw podlega szczegółowej analizie mikroskopowej, a następnie kierowana jest do kąpieli w myjkach ultradźwiękowych. Kąpielom towarzyszą specjalnie dostosowane środki chemiczne. W przypadku serwisowania układów BGA – procesorów, mostków, układów graficznych – prowadzone są precyzyjne procesy demontażu/montażu za pomocą specjalistycznych stacji lutowniczych oraz, gdy jest to konieczne, proces programowania z wykorzystaniem odpowiedniego programatora układu.

DLACZEGO MY

W serwisie Iviter Apple dysponujemy zespołem wykwalifikowanych i doświadczonych techników wspartych odpowiednio wyposażonym zapleczem technicznym. Posiadamy także szeroki dostęp do podzespołów i części zamiennych. Zapewniamy bezpłatną i niezobowiązującą do naprawy diagnostyką uszkodzeń urządzenia. Na jej podstawie sporządzony zostaje kosztorys ewentualnego usunięcia usterki – na tym etapie serwisowania można zrezygnować z naszych usług nie ponosząc żadnych opłat. Działamy szybko i sprawnie – Macbook nigdy nie przebywa u nas dłużej niż jest to konieczne, aby przywrócić mu utraconą w wyniku awarii sprawność i pełną funkcjonalność. Na wszystkie działania serwisowe udzielamy oczywiście gwarancji. Zawsze służymy radą i pomocą.


ZAUFALI NAM


Formularz kontaktowy