NAPRAWA MACBOOKA PO ZALANIU

Naprawiamy MacBooki, które ucierpiały w wyniku zalania różnego rodzaju płynami, także morską wodą, której sól jest niezwykle agresywnym czynnikiem wywołującym przyspieszoną degradację obwodów. Posiadamy biegły w tego typu serwisowaniu zespół techników, mający ogromne doświadczenie i wsparcie w postaci odpowiednio wyposażonego zaplecza – dysponujemy mikroskopami, myjkami ultradźwiękowymi oraz odpowiednią chemią. Na przeprowadzone czynności serwisowe udzielamy stosownej gwarancji.

Oferujemy niezobowiązującą, bezpłatną, a przede wszystkim głęboką i szczegółową diagnostykę uszkodzeń MacBooka. Jest ona niezwykle istotna w przypadku zalania urządzenia, gdzie niebezpieczeństwo awarii wielu różnych podzespołów jest wysoce prawdopodobne. W oparciu o przeprowadzoną diagnostykę sporządzamy kosztorys usunięcia uszkodzeń. Na tym etapie serwisowania można zrezygnować z naszych usług nie ponosząc żadnych opłat.

Staramy się działać szybko, co ma ogromne znaczenie w przypadku zalania – tutaj liczą się dosłownie godziny. Każdym dostarczonym do naszego serwisu zalanym MacBookiem zajmujemy się natychmiast.

 

 


Zalanie laptopa jest chyba najczęściej występującą przyczyną awarii, zaistniałą z winy użytkownika. Na ogół prowadzi do bardzo poważnych uszkodzeń płyty głównej oraz innych podzespołów MacBooka – na pierwszy ogień idzie zwykle klawiatura, a pomiędzy jej klawiszami ciecz przedostaje się do środka. Nawet jeśli MacBook po tak niefortunnym zdarzeniu będzie działał, należy liczyć się z tym, iż w jego wnętrzu rozpoczął się szybko postępujący proces degradacji obwodów urządzenia.

Co robić w przypadku zalania MacBooka

Zasięg tych uszkodzeń można jednak ograniczyć przez natychmiastową reakcję i odpowiednie działania. Odłączenie zasilania, wyłączenie (idealne byłoby natychmiastowe wyjęcie baterii co w przypadku Maka jest raczej niemożliwe) i odwrócenie MacBooka klawiaturą do dołu należą do pierwszych czynności, które trzeba wykonać w takiej sytuacji. Odwrócenie laptopa zapobiega ewentualnej głębszej penetracji płynów. W tej pozycji urządzenie powinno pozostać kilkanaście godzin. W tym czasie większość płynów wypłynie lub odparuje.

Niestety w dalszym ciągu należy liczyć się z obecnością cieczy w newralgicznych miejscach, jak szczeliny pod układami BGA, gdzie płyny mogą pozostawać przez wiele dni, powodując korozję, a po ewentualnym włączeniu MacBooka – zwarcia. 

No właśnie – pod żadnym pozorem nie powinno się uruchamiać Maka po tego rodzaju incydencie. Nawet jeśli komputer zostanie osuszony i będzie działał, płyny wewnątrz urządzenia pozostawią osady – nawet czysta woda nigdy nie jest “czysta” – powodujące procesy korozyjne obwodów (miedź i cyna używane przy ich produkcji utleniają się w ekspresowym tempie).

W przypadku zalania Macbooka jedynym rozsądnym posunięciem jest dostarczenie sprzętu do serwisu, w którym zostanie on poddany żmudnym i drobiazgowym procedurom osuszającym, usuwającym pozostałe po zalaniu osady oraz odpowiednim testom kontroli jego funkcjonalności, dzięki którym uzyskamy pewność właściwie przeprowadzonych zabiegów serwisowych.

Serwisowanie zalanego MacBooka

Czyszczenie komputera jest w takim przypadku czasochłonną operacją, wymagającą odpowiedniego zaplecza technicznego. Jednak kąpiele w myjkach ultradźwiękowych z zastosowaniem odpowiednich preparatów chemicznych oraz drobiazgowa analiza mikroskopowa dają szansę na przywrócenie MacBookowi całkowitej sprawności.

Nie bez znaczenia jest też fakt redukcji kosztów, które prawdopodobnie wygeneruje naprawa uszkodzeń powstałych w efekcie próby uruchomienia MacBooka po jego niefortunnym zalaniu. Czyszczenie Maka zawsze pozostaje tańszą alternatywą serwisową od jego ewentualnej naprawy.


ZAUFALI NAM


Formularz kontaktowy