WYMIANA GNIAZDA ŁADOWANIA iPhone

Wymieniamy uszkodzone gniazda ładowania we wszystkich modelach iPhone. Gniazda ładowania iPhone ze względu na rolę, jaką pełnią, są narażone na szybsze zużycie w stosunku do innych podzespołów w telefonie. W naszym salonie szybka wymiana gniazd ładowania jest możliwa, ponieważ posiadamy doświadczenie i narzędzia, takie jak separatory ekranów LCD, hottery, paterlnie ogrzewające, a także specjalne stacje lutownicze BGA, które znacznie ułatwiają pracę czyniąc ją bezpieczniejszą dla iPhone’a.


Gniazdo ładowania (port lightning) w telefonach iPhone pełni strategiczną funkcję odpowiadając za przepływ energii z zasilacza – ładowarki do telefonu. Wymieniamy lub naprawiamy niedziałające gniazda ładowania. Nieprawidłowe działanie tego podzespołu zazwyczaj jest zauważalne podczas korzystania z ładowarki, kiedy występują problemy z ładowaniem urządzenia.

Jak naprawiamy gniazdo ładowania iPhone?

Port ładowania w iPhone jest przymocowany do tylnej obudowy i aby go wymienić, najpierw należy zdemontować cały panel przedni. Do bezinwazyjnego otwarcia urządzenia, konieczne jest rozgrzanie kleju łączącego elementy znajdujące się z przodu iPad’a, wymaga to użycia specjalnych narzędzi, takich jak hottery, patelnie ogrzewające i separatory ekranów LCD, ponieważ większość części w iPhone’ach poza mocowaniem za pomocą śrub i metalowych blaszek jest ze sobą mocno sklejona. We flagowcach Apple, port lightning osadzony jest na tej samej taśmie flex, na której umieszczony został głośnik i mikrofon. Jeżeli doszło do awarii gniazda, taśmę trzeba wymienić na nową, uważając, by nie uszkodzić przy tym pinów (połączeń elektrycznych), dla tych dwóch podzespołów.

Co może być przyczyną awarii gniazda ładowania w iPhone?

Gniazda ładowania nie są bezpośrednio osłonięte przed działaniem czynników zewnętrznych, przez co łatwo mogą zostać uszkodzone. Najczęściej przyczyną złego działania są zabrudzenia, które osadzają się wewnątrz portu, tworząc barierę dla połączenia ładowarka – bateria iPhone i tym samym zakłócając jego prawidłowe działanie. Inną przyczyną wadliwego działania, która użytkownikom tych telefonów przytrafia się wyjątkowo często, jest zalanie aparatu wodą. Jeśli ciecz dostanie się do wnętrza portu, może spowodować zwarcie lub korodowanie układu i poważną awarię z powodu osadu, powstałego po odparowaniu cieczy.
Kiedy Klient przychodzi do nas z takim problemem, aby oczyścić urządzenie, używamy myjek ultradźwiękowych, jest to urządzenie, które bez kontaktu mechanicznego z podzespołami, przy pomocy fal dźwiękowych niesłyszalnych dla ludzkiego ucha z niezwykłą dokładnością oczyszcza każdą powierzchnię. Taka technologia jest w pełni bezpieczna dla urządzenia, nie zarysowuje powierzchni i nie uszkadza delikatnych układów.

Jak pracujemy?

Podstawą działania naszej firmy są wysokiej jakości podzespoły. Starannie selekcjonujemy części, które trafiają do naszych Klientów. Podczas naszej wieloletniej działalności poznaliśmy od podszewki branżę serwisu elektroniki. Wiemy jakie części są trwałe i niezawodne i tylko takich używamy w naszym serwisie. Każdy z naszych techników ma umiejętności poparte praktyką i kierunkowym wykształceniem. Wierzymy, że to, co robimy, robimy dobrze, dlatego jako jedna z nielicznych firm w Polsce, na wszystkie naprawy w naszym serwisie dajemy stosowną gwarancję.

Czy można wydłużyć żywotność gniazd ładowania?

Gniazda ładowania są użytkowane mechanicznie, co oznacza, że po pewnym czasie tracą swoje pierwotne właściwości. Jest to normalne i wynika z codziennego procesu eksploatacji, wnętrze portu podlega wytarciu, przez co końcówka zasilacza nie ma zapewnionej odpowiedniej stabilności podczas ładowania i może wypadać. Nie oznacza to, że jako użytkownicy powinniśmy pozostawać całkowicie bierni wobec tego procesu, ponieważ mamy wpływ na to, jak użytkujemy ten element.

Bardzo często do uszkodzenia gniazda ładowania, dochodzi wtedy, kiedy stosujemy ładowarki niewiadomego pochodzenia. Ze względu na wysoką cenę oryginalnych akcesoriów Apple, wiele osób często decyduje się na tańsze zamienniki, by uniknąć nieprzyjemności, w takich sytuacjach zawsze warto sprawdzić w internecie opinie dotyczące producenta. Nieodpowiednie dobranie ładowarki do urządzenia w szerszej perspektywie naraża nas na uszkodzenie gniazda, a nawet spalenie urządzenia.


ZAUFALI NAM


Formularz kontaktowy