iPad

Wymiana wyświetlacza LCD iPad

Zajmujemy się profesjonalną wymianą wyświetlacza LCD w iPad. Przed przystąpieniem do wymiany, przeprowadzamy kompleksową, darmową diagnostykę wadliwego urządzenia, w celu zlokalizowana przyczyn usterki, gdyż za przyczynę niedziałającego wyświetlacza LCD mogą odpowiadać zarówno uszkodzenia mechaniczne, jak i awarie związane z wadliwą płytą główną. Dlatego tak ważne jest korzystanie z pomocy profesjonalnego serwisu pogwarancyjnego, w którym doświadczenie techników i wiedza idą w parze. Dysponujemy wybitną wręcz kadrą techników, z którymi każda wymiana podzespołów tudzież naprawa urządzeń marki Apple przebiega sprawnie i bez przeszkód. Posiadamy dostęp do specjalistycznych narzędzi umożliwiających nam wymianę wyświetlaczy w iPad. Bogate zaplecze techniczne, umożliwia nam wykonywanie napraw na miejscu bez konieczności korzystania z usług podwykonawców.

 


Do najczęstszych przyczyn uszkodzenia wyświetlacza LCD w iPad zaliczamy uszkodzenia mechaniczne, mogące prowadzić do uszkodzenia panelu dotykowego, szybki lub co gorsza samego wyświetlacza. Te groźne awarie objawiają się pionowymi lub poziomymi paskami na ekranie, brakiem obrazu na całej powierzchni ekranu, czy przebarwieniami. W przypadku zderzenia iPad’a z twardą powierzchnią do szkód należy również doliczyć zbity ekran. Przyczyną niedziałającego wyświetlacza LCD może być także awaria związana z wadliwą płytą główną, dlatego tak ważne jest niezwłoczne udanie się do serwisu pogwarancyjnego.

Przeprowadzamy kompleksową, darmową diagnozę w ramach, której określamy przyczyny usterki, a także przygotowujemy plan naprawczy. Takie działanie, jest ważne jeśli chcemy doprowadzić urządzenie do stanu używalności bez konieczności narażania klienta na dodatkowe koszty. Zdarza się, że do naszego serwisu trafiają urządzenia po wcześniejszych, nieudolnych naprawach.

W przypadku wyświetlaczy konieczna jest ich wymiana, nawet jeśli uszkodzeniu podlega panel dotykowy i szybka. Podzespoły te są ze sobą klejone, co oznacza, że w przypadku awarii, któregoś z nich należy wymienić cały panel wyświetlacza. Nie inaczej jest w przypadku braku czytelności obrazu czy – wydawać, by się mogło – pozornego porysowania szybki.

Jak zbudowane są ekrany iPad’ów?

Budowa ekranów zależy od poszczególnych modeli i zastosowanych w nich rozwiązań technicznych. Ekran iPad’a składa się z trzech elementów:

  • szybki
    – elementu, który z przodu zabezpiecza wnętrze tabletu przed uszkodzeniem;
  • wyświetlacza LCD (ekran Retina – dedykowany ekran od Apple)
    – podzespołu odpowiadającego za obraz na ekranie;
  • digitizera
    – modułu, który zamienia dotyk na informację, którą przetwarza tablet;

Urządzenia od Apple należą do jednych z najbardziej pracochłonnych w naprawie, nie dlatego, że zastosowano w nich kosmiczną technologię, ale z powodu sposobu w jaki połączone są poszczególne części składowe. Oznacza to, że w przypadku samodzielnych prób naprawczych czy oddania urządzenia do podrzędnego serwisu, tablet iPad ulegnie jeszcze większym uszkodzeniom. Ważna jest wiedza i doświadczenie technika przeprowadzającego wymianę.

Jak rozpoznać uszkodzenie ekranu?

Aby móc podjąć decyzję dotyczącą naprawy ekranu warto wiedzieć, jakie objawy mogą wskazywać na jego uszkodzenie.

Usterkę wyświetlacza najłatwiej rozpoznać szukając zmian w tym, jak prezentuje się obraz na ekranie. Jeśli wyświetlacz LCD został uszkodzony, prawdopodobnie zauważalne będą wszelakie zniekształcenia obrazu, takie jak zmiana barw, smugi lub tzw. rozlany obraz.

Digitizer to narzędzie, które w tablecie pełni funkcję komputerowej myszki, przekazując ruch palca po ekranie do systemu, który go odczytuje. W tym przypadku rozpoznanie uszkodzenia nie powinno być żadnym problemem. Jeśli digitizer jest uszkodzony to iPad nie reaguje na dotyk.

Dlaczego uszkodzenia ekranu są niebezpieczne dla iPad’a?

Zarysowanie lub pęknięcie szybki tworzy lukę w ekranie, przez którą do środka urządzenia dostawać się może kurz, brud, a także wilgoć. Zaniedbanie głębokiego uszkodzenia ekranu może być przyczyną szerszej awarii, która ze względu na powolne i długofalowe oddziaływanie szkodliwych mikroelementów będzie bardziej kosztowna w naprawie.

Jak chronić ekran iPad’ów i iPhone’ów przed uszkodzeniem?

Na rynku są już dostępne akcesoria, które chronią ekran przed uszkodzeniem.
Niektóre z produktów swoje działanie opierają na amortyzowaniu wstrząsów powstałych podczas upadku, inne są fizyczną warstwą zabezpieczającą urządzenie.

Do najpopularniejszych należą:

hartowane szkła ochronne – dzięki swojej wytrzymałej strukturze amortyzują ekran podczas uderzenia;

specjalne etui – wystając za krawędź wyświetlacza chronią go przed stłuczeniem;


ZAUFALI NAM


Formularz kontaktowy