iPad

WYMIANA GNIAZD iPad

Naprawiamy uszkodzone gniazda w tabletach iPad. Do naprawy tych podzespołów, używamy dedykowanych hotterów, patelni ogrzewających, separatorów LCD, a także specjalistycznych stacji lutowniczych BGA. Dzięki nowoczesnym narzędziom znacznie obniżyliśmy czas potrzebny na naprawę, jednocześnie podnosząc jakość świadczonych usług.

 


Gniazdo w tabletach iPad jest miejscem, do którego wpinane jest urządzenie zewnętrzne, takie jak ładowarka, lub słuchawki. Ze względu na pełnioną funkcję, wyróżniamy gniazdo Jack (obsługa audio) i Dock (ładowania).

Gniazdo słuchawkowe

Gniazdo słuchawkowe jest miejscem, do którego podłączane są słuchawki przewodowe w iPad’ach. Podstawową funkcją tego podzespołu jest przekazywanie elektrycznego sygnału od telefonu do słuchawek, gdzie jest odczytywany i odgrywany jako dźwięk o wysokiej jakości. Ze względu na wyjątkowe doświadczenie płynące ze słuchania muzyki podczas korzystania z iPad’ów, usterka tego podzespołu może znacznie obniżyć komfort korzystania z urządzenia.

Co może świadczyć o konieczności wymiany gniazda słuchawkowego?

  • przerywany dźwięk w słuchawkach;
  • szumy i inne zakłócenia słyszalne podczas korzystania ze słuchawek;
  • brak dźwięku w słuchawkach;
  • zapadnięcie się gniazda do wewnątrz urządzenia;

Gniazdo ładowania iPad

Gniazdo ładowania służy do podłączenia ładowarki przewodowej, która przekazuje i przetwarza prąd. W starszych modelach iPad’ów stanowi osobny port, natomiast w nowszych, gniazdo słuchawkowe połączone jest z gniazdem ładowania (port lightning). Oba układy mają wtedy jedno wspólne wejście, z tego powodu awaria, jednego z tych podzespołów może wpływać na funkcjonowanie drugiego.

Gniazda w iPad’ach każdego dnia są narażone zużycie, przez co z upływem czasu mogą się wyrabiać. Słabsze dopasowanie gniazda do końcówki kabla sprawia, że możliwe staje się jego wypadanie i przerwy w przesyłaniu impulsów elektrycznych. Powoduje to zakłócenia i szumy podczas odtwarzania dźwięków lub problemy podczas ładowania. Inną przyczyną, z powodu której do naszego serwisu trafiają gniazda wymagające naprawy, jest zawilgotnienie. Czasami jest to, pozostałość po zalaniu, innym razem efekt nieprawidłowego korzystania z iPad’a. Wilgoć wewnątrz urządzenia może doprowadzić do zwarcia, szybszego korodowania podzespołów lub innych uszkodzeń spowodowanych osadem powstałym po odparowaniu cieczy.

Co może świadczyć o konieczności wymiany gniazda ładowania?

przerywane ładowanie;
wypadająca końcówka ładowarki;
zapadnięcie się gniazda do wewnątrz urządzenia;
wolne ładowanie telefonu;

Jak pracujemy?

Gniazdo słuchawkowe, a także port ładowania w iPad’ach przymocowane są do tylnej obudowy, oznacza to, że aby się do niego dostać, należy najpierw zdemontować cały panel przedni. Wymaga to dużej delikatności, ponieważ łatwo można uszkodzić jedną z części ekranu. Do bezinwazyjnego otwarcia urządzenia, konieczne jest rozgrzanie kleju łączącego elementy znajdujące się z przodu iPad’a. Są to między innymi ekran, digitizer, a także mikrofon i kamera, do których demontażu stosujemy specjalne narzędzia, takie jak, separatory ekranu LCD, hottery i patelnie ogrzewające.

Główną zaletą IVITER Apple jest zespół wykwalifikowanych techników, którzy pracują na wysokiej jakości podzespołach. Dzięki wieloletniej działalności na rynku napraw, wypracowaliśmy międzynarodowe kontakty pozwalające na przeprowadzanie nawet najbardziej wymagających napraw. Każdy z serwisantów w IVITER Apple ma odpowiednie wykształcenie techniczne, poparte odpowiednio długą praktyką. Jesteśmy pewni jakości usług, które świadczymy, w związku z czym, jako jedna z niewielu firm w branży, udzielamy gwarancji na wszystkie wykonane przez nas naprawy.


ZAUFALI NAM


Formularz kontaktowy