iPad

NAPRAWA WI-FI W iPad

Naprawiamy niedziałające anteny Wi-Fi. Dzięki precyzyjnym przyrządom diagnostycznym, jesteśmy w stanie sprawdzić, czy problem ma związek z kartą sieciową, czy z anteną. Właściwe rozpoznanie usterki, doświadczenie i specjalistyczne narzędzia, takie jak separatory LCD, hottery, a także stacje lutownicze BGA, pozwalają nam na ograniczenie czasu potrzebnego na naprawę.

 

 


Wi-Fi nie działa – popsuta antena

Antena Wi-Fi to moduł odpowiedzialny za odbiór sygnału sieci bezprzewodowej w iPad’zie. Oznacza to, że kiedy działa prawidłowo pozwala na łączenie się z internetem, lub inną siecią bezprzewodową. Anteny Wi-Fi to moduły, które najczęściej psują się w wyniku wady fabrycznej, przegrzania płyty głównej, lub minimalnej wilgoci powstałej podczas zalania iPad’a. Niezależnie od przyczyny, naprawa lub wymiana anteny Wi-Fi w iPad’ach jest pracochłonna. W większości modeli iPad’ów, antena montowana jest z tyłu urządzenia, co oznacza, że aby się do niej dostać, najpierw należy zdemontować tylną płytę jego aluminiowej obudowy. Antena została złączona przez producenta z resztą urządzenia za pomocą kleju, który najpierw trzeba rozgrzać. IVITER Apple do wykonania tej czynności stosuje specjalne hottery, a także patelnie rozgrzewające, które pozwalają na bezpieczne i nieinwazyjne dostanie się do wnętrza urządzenia.

W IVITER Apple liczą się najdrobniejsze szczegóły.

Po otwarciu klapy następuje ostrożny demontaż płyty głównej iPad’a. Wymaga to uwagi, ponieważ na płycie głównej znajduje się złącze, do którego podpinana jest antena Wi-Fi. Próba wymiany anteny, bez wcześniejszego usunięcia płyty, może spowodować uszkodzenie złącza.

Gdy antena Wi-Fi zostanie wymieniona, wszystkie części muszą trafić na swoje miejsce. Płyta główna w iPadach jest bardzo delikatna i podczas ponownego montażu modułu bardzo łatwo można ją przewiercić. Szczególnie ważne jest prawidłowe dopasowanie śrub mocujących do właściwych otworów i wkręcenie ich na odpowiednią głębokość. Wystarczy chwila nieuwagi i zbyt długie wkręcanie, aby zaistniała konieczność wymiany całego podzespołu.

Na zagrożenie uszkodzeniem podzespołów narażeni są szczególnie właściciele iPad’ów, którzy chcieliby samodzielnie zająć się naprawą swojego urządzenia. Pomimo tego, że w Internecie wiele jest poradników, które to pokazują, nie polecamy tego robić. Brak odpowiednich narzędzi, w tym między innymi wkrętarek, czy hotterów, a także niewystarczające obycie z naprawą elektroniki, mogą prowadzić do poważnego uszkodzenia urządzenia.

Ze względu na dobrą organizację pracy i doświadczenie naszego zespołu całą usługę wymiany anteny zwykle wykonujemy zaledwie w 24 godziny.

Jak pracujemy?

Podstawą działalności IVITER Apple są wykwalifikowani technicy i wysokiej jakości podzespoły, które stosujemy, naprawiając urządzenia naszych klientów. Każde urządzenie elektroniczne, które do nas trafia, przechodzi, bezpłatną diagnozę, która do niczego nie zobowiązuje.
Posiadamy wieloletnie doświadczenie i zespół wykwalifikowanych ekspertów, którzy są w stanie poradzić sobie z większością usterek. Dzięki specjalistycznym narzędziom i praktycznej wiedzy opartej na tysiącach napraw, które zostały przez nas wykonane IVITER Apple jest firmą, która ustanawia standardy jako pogwarancyjny serwis urządzeń marki Apple.


ZAUFALI NAM


Formularz kontaktowy