iPad

NAPRAWA iPada po zalaniu

Serwisujemy iPady, które ucierpiały w wyniku zalania; rodzaj płynu nie ma tu znaczenia – podejmujemy się uruchomienia urządzenia nawet po kontakcie z morską wodą, której osady są wyjątkowo nieprzychylne urządzeniom elektronicznym.

Posiadamy wykwalifikowany i doświadczony zespół serwisantów, biegły w usuwaniu szkód powstałych po zalaniu. Wykorzystujemy wsparcie w postaci certyfikowanych maszyn i urządzeń, w tym specjalistycznych myjek ultradźwiękowych usuwających osady pozostałe po odparowaniu cieczy i wysuszeniu iPada. Ewentualnie uszkodzone w efekcie zalania podzespoły będą podczas serwisowania naprawione/wymienione. iPadowi przywrócona zostanie pełna funkcjonalność.

Oferujemy bezpłatną diagnostykę uszkodzeń i wycenę kosztów przywrócenia pełnej sprawności iPada. Diagnostyka nie zobowiązuje do naprawy. Na tym etapie można zrezygnować z naszych usług nie wnosząc żadnych opłat.

Pracujemy szybko i rzetelnie. Sprawność działań w przypadku zalania ma szczególne znaczenie – procesy korozyjne obwodów postępują doprawdy błyskawicznie.


Postępowanie w przypadku zalania iPada

Zalanie jest jednym z największych zagrożeń dla każdego urządzenia elektronicznego. Dotyczy to też iPadów, które ze względu na swój mobilny charakter są szczególnie narażone na tego rodzaju niefortunne wypadki. Niestety osuszenie domowymi sposobami na ogół nie jest wystarczające. Nawet jeśli iPad uda się uruchomić (czego nie należy próbować), ciecz która wniknęła do środka tabletu pozostawi tam cichego zabójcę w postaci osadów, będących przyczyną szybkiej degradacji obwodów urządzenia i jego awarii. 

Wizyta w serwisie jest zatem koniecznością. Diagnostyka i oględziny iPada przeprowadzone w jej wyniku dadzą nam pełny obraz faktycznego stanu w jakim znajduje się nasz sprzęt. Aby jednak zminimalizować ryzyko wystąpienia najbardziej kosztownych uszkodzeń musimy pamiętać o natychmiastowym wyłączeniu urządzenia (ideałem byłoby odłączenie baterii, co raczej w przypadku iPada nie wchodzi w grę). Odłączenie zasilania ma zapobiec wystąpieniu ewentualnych zwarć w obwodach urządzenia.

Jak już wspomnieliśmy wyżej, pod żadnym pozorem nie należy uruchamiać iPada, nawet jeśli wydaje się, iż nie ucierpiał zbyt mocno, nawet jeśli wydaje się, iż ciecz wyparowała – w szczelinach pod układami BGA płyn może utrzymywać się przez bardzo długi czas, będąc przyczyną zwarć i uszkodzeń. 

Najgroźniejsze są jednak pozostawione przez ciecz osady. Będą one przyczyną uszkodzeń obwodów (korozja) postępujących podczas korzystania z tabletu, doprowadzając w końcu do rozległych i niezwykle kosztownych awarii.


ZAUFALI NAM


Formularz kontaktowy