ZWIĘKSZENIE PAMIĘCI RAM iMac

Dodanie większej ilości pamięci komputera (znanej również jako RAM) lub uaktualnienie starego dysku twardego do dysku półprzewodnikowego (SSD) jest nadal najskuteczniejszym sposobem na radykalną poprawę wydajności systemu Apple iMac.

 


Rozbudowa pamięci RAM w komputerze iMac może znacznie zwiększyć jego wydajność, a także przygotować urządzenie do uruchamiania wymagającego oprogramowania, potrzebnego w pracy grafików, fotografów, a nawet inżynierów audio. Pamięć o dostępie swobodnym (RAM) to tymczasowy nośnik pamięci używany przez procesor komputera iMac. Zasadniczo jest to krótkotrwała przestrzeń dyskowa, w której przechowywane są dane procesorów podczas ich uruchamiania. Zwiększenie pamięć RAM na kości o większej pamięci spowoduje, znacznie szybsze uzyskanie dostępu do danych przechowywanych w pamięci RAM, aniżeli informacji znajdujących się na dysku twardym.

Czy zatem dobrym pomysłem jest uaktualnianie pamięci RAM?

Cóż, w wielu przypadkach – tak. Mówiąc prościej: aktualizacja RAM jest jednym z najlepszych sposobów na sprawne działania komputera iMac.

Jednak z drugiej strony samo dołożenie kości pamięci może nie wystarczyć. Ba! Samodzielna próba rozbudowy sprzętu doprowadza do wielu problemów, a nawet uszkodzeń. Ponadto kości pamięci dobieramy według typu, częstotliwości taktowania, przepustowości czy częstotliwości opóźnień. Co więcej zwiększenie pamięci RAM w komputerach iMac jest nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku standardowych komputerów z systemem Windows. Wynika to z faktu, że Apple zaprojektowało niektóre modele komputerów iMac z pamięcią wlutowaną do płyty głównej, co sprawia, że usunięcie jej jest prawie niemożliwe i niebezpieczne dla urządzenia. W takim przypadku decydując się na samodzielną wymianę pamięci RAM użytkownik może doprowadzić do nieodwracalnego zniszczenia komputera iMac.

Biorąc powyższe pod uwagę jedyną słuszną drogą jest przekazanie urządzenia w ręce profesjonalistów. Dopiero po:

  • dokładnej analizie modelu komputera iMac z jakim przyjdzie nam pracować;

  • sprawdzeniu kompatybilności kości pamięci;

  • przewidzeniu i wyeliminowaniu mogących wystąpić problemów;

możliwa jest rozbudowa.

W IVITER Apple zwracamy uwagę na szczegóły.

W naszym serwisie pracują doświadczeni technicy, którzy swoją wiedzę przekładają na działania. To oznacza, że nie ma miejsca na błędy. Wiemy, z jakim urządzeniem mamy do czynienia, dysponujemy specjalistycznymi narzędziami umożliwiającymi nam wykonanie pracy, a także tak zwanym know-how. Podejmujemy odpowiednie antystatyczne środki ostrożności, które pozwolą nam uniknąć zwarć, udzielamy rad, a także przeprowadzamy kompleksowe diagnozy. Oddając komputer iMac do naszego serwisu masz pewność, że zostaniesz należycie obsłużony, a wiedza, którą dysponują nasi technicy, a także ich umiejętności znacznie przełożą się na wzrost wydajności komputera.

Awaria pamięci RAM

Wymiana pamięci RAM nie zawsze musi wiązać się z chęcią jej rozbudowy. Równie częstym przypadkiem są awarie, spowodowane m.in. wilgocią pod obudową komputera. Wilgoć stanowi ogromne zagrożenie dla urządzenia i komponentów w jego wnętrzu. Może bezpośrednio spowodować awarię systemu chłodzenia, przegrzanie komputera czy uszkodzenie pamięci RAM.

Niezależnie od tego czy borykasz się z awarią pamięci RAM czy chciałbyś otrzymać fachową obsługę przy jej wymienia skontaktuj się z naszym serwisem. Wybitni specjaliści w dziedzinie naprawy i aktualizowania komputerów iMac poradzą sobie z każdym problemem.


Pamięć RAM i jej parametry.

RAM jest skrótem z angielskiego od Random Access Memory, co w tłumaczeniu na polski wybrzmi jako pamięć o swobodnym dostępnie. Inne określenie tego podzespołu to pamięć operacyjna. Odpowiada ona za buforowanie danych, czyli tymczasowe przechowywanie danych.

Przy wyborze RAM-u zazwyczaj zwracamy uwagę na pojemność, ale nie jest to jedyny parametr, który powinien nas interesować. Typ pamięci definiuje technologię w jakiej został wykonany moduł RAM. Najczęściej wybierane technologie to DDR3 i DDR4; starsze jak DDR2 czy DDR1 powoli odchodzą do historii.

Kolejny ważny aspekt to częstotliwości pracy, która przekłada się na wydajność komputera. Prędkość w zakresie 1600-1866MHz sprawdzi się w zastosowaniach biurowych, jednak dla bardziej wymagających użytkowników takich jak programiści czy gracze, zalecana jest częstotliwość od 2133MHz w górę.
Kolejnym parametrem, który znajdziemy w specyfikacji, jest CL Latency. Definiuje on opóźnienie, często nazywanym też timingiem, co w praktyce sprowadza się do czasu upływającym od wysłania żądania do modułu RAM do momentu odczytu danych. Jak nietrudno się domyślić, wraz z mniejszym opóźnieniem wzrasta wydajność urządzenia.

Objawy niewystarczającej ilości RAM-u.

Charakteryzuje się to spowolnieniem pracy komputera lub jego zawieszaniem się. Jest też przyczyną sytuacji, w których dany program w ogóle się nie włącza.
W dobie szybko rozwijającej się technologii, pojawiające się aplikacje czy systemy są coraz bardziej zasobochłonne. Aby nasze sprzęty nadążały i spełniały wymagania bez uszczerbku na szybkości i jakości ich pracy, warto zwiększyć pamięć RAM. Usprawni to pracę iMaca i pozwoli na pracę bardziej wymagającym programom bez spadku wydajności komputera.


ZAUFALI NAM


Formularz kontaktowy