WYMIANA USZKODZONYCH PANELI LCD iMac

W IVITER Apple posiadamy w pełni przeszkolonych techników, którzy dysponują niezbędnymi komponentami do naprawy paneli LCD.

 

 


Naprawiamy i wymieniamy uszkodzone panele LCD w iMac’ach. Jako IVITER Apple jesteśmy serwisem, w skład którego wchodzą tylko wyselekcjonowani eksperci z wieloletnim doświadczeniem. Posiadamy zaplecze bogate w wysokiej jakości komponenty oraz narzędzia niezbędne do przeprowadzenia naprawy. Bycie na bieżąco z nowymi technologiami uważamy za niezbędny warunek świadczenia usług serwisowych, dlatego wiedza naszych techników jest ciągle uaktualniana dzięki specjalistycznym szkoleniom. Podczas diagnostyki, która w naszym punkcie jest darmowe i niezobowiązujące, korzystamy z wiarygodnych testerów. Zatem zlokalizowanie źródła problemu nie stawi nam wyzwania, a klient może spodziewać się indywidualnego i profesjonalnego podejścia z naszej strony.

Dlaczego warto nas wybrać?

Nie zaniedbujemy żadnego aspektu, jakim powinien cechować się wzorowy serwis. Idealni nie jesteśmy – mamy na koncie opóźnienia napraw, cenimy się i pewnie listę zarzutów mogłaby się wydłużyć, ale to są pojedyncze przypadki. Bądź co bądź, zespół tworzą ludzie, a człowiek jest omylny. My staramy się tą wadę minimalizować i udaje nam się to. Oprócz doskonałej znajomości wnętrza urządzeń Apple, indywidualnemu podejściu do każdej usterki czy dostępowi do całej gamy substytutów, każdy z techników wyspecjalizowany jest w konkretnym zagadnieniu. Dzięki temu nic nie może zaskoczyć – nawet najbardziej nietypowe zachowanie urządzenia zostanie rozpoznane i zażegnane.

Czym właściwie jest ekran naszego komputera?

Panel LCD (ang. liquid-crystal display), czyli wyświetlacz ciekłokrystaliczny, odpowiedzialny jest za wyświetlanie tekstu. Jego działanie oparte jest na zmianie polaryzacji światła. Dochodzi do niej dzięki modyfikowaniu orientacji cząstek ciekłego kryształu pod wpływem przyłożonego pola elektrycznego.

Panele LCD dzielimy na trzy rodzaje ze względu na emitowane przez nie światło: transmisyjne, odbiciowe i transreflektywne. W komputerach i projektorach stosowane są te pierwsze. Charakteryzują się one generowaniem obrazu o wysokiej intensywności i wyrazistości. Prezentowane treści są oświetlane z jednej strony, a z drugiej odbiera je użytkownik. Stąd też aktywne piksele są czarne, a nieaktywne jasne.

Tym, co łączy wszystkie ekrany ciekłokrystaliczne, są wspólne elementy bazowe. Należą do nich:

-Komórki wypełnione niewielką ilością ciekłego kryształu.
-Elektrody będące źródłem pola elektrycznego, które oddziałuje na ciekły kryształ.
-Dwie cienkie folie: jedna jako polaryzator, druga – analizator.
-Źródło światła.

Naprawa uszkodzonej matrycy.

Wymaga ona dużego doświadczenia, precyzji i pewności w podejmowanym zadaniu. Przystępowanie do naprawy samodzielnie jest bardzo ryzykowne. Problemy mogą pojawić się już podczas demontażu podzespołów, by dostać się do monitora. Niezbędne też jest umiejętne rozładowanie wewnętrznej baterii. A to tylko przygotowanie elementu do naprawy. Wymiana uszkodzonego modułu, a następnie złożenie rozebranego iMac’a, to nie są zadania dla laika. Brak odpowiedniej wiedzy i przygotowania, to prosty przepis na pogłębienie problemu. Nasi eksperci nie uczą się na sprzęcie klienta. Montaż i demontaż podzespołów to ich codzienność, dlatego warto powierzyć im naprawę.

Cienka granica między delikatną elektroniką, a nieprzyjaznym otoczeniem.

Najwyższa klasa produktów Apple to skutek dbałości o jakość najdrobniejszych elementów. Nie inaczej rzecz ma się z ekranami, jednak mimo swojej wartości, łatwo je uszkodzić. Wynika to po prostu z cechy ekranów jako takich – są one cienką powierzchnią, pod którą tłoczą się piksele. Stosowanie grubszej struktury lub innego tworzywa wpływałoby negatywnie na klarowność obrazu, dlatego ekran musi pozostać jednym z najbardziej narażonym na uszkodzenie podzespołem.

Usterki monitorów uderzają znienacka.

Jako że uszkodzeń matrycy nic nie sygnalizuje, pojawiają się nagle. Można powiedzieć, że się w myśl zasady „oko za oko”, uderzają one znienacka na skutek uderzeń. Rzadziej wzloty, częściej upadki, gwałtowne wstrząsy, przewrócenia na biurko, zrzucenie jakiegoś przedmiotu na komputer czy niewłaściwe czyszczenie ekranu – niewiele trzeba, aby panel LCD doznał uszczerbku.

Wada wyświetlanej treści będzie widoczna na pierwszy rzut oka, a jej obecność w najlepszym przypadku dokuczliwa (jako czarna plamka lub częściowe wyjałowienie kolorów), a w najgorszym – wymagająca natychmiastowej interwencji specjalisty (częściowy lub całkowity brak obrazu).

Zdecydowanie rzadziej do problemów z matrycami dochodzi na tle systemowym. Tu ważną rolę odgrywa karta graficzna. Źle zintegrowana może w konsekwencji nieprawidłowo zarządzać dostarczaniem energii, co często jest przyczyną przepalonych pikseli. Oprócz samej karty dźwiękowej, również niezbędna jest pełna sprawność procesora.

Podkreślamy, że naprawa uszkodzonego panelu LCD to niezwykle delikatny zabieg. Istnieje duże ryzyko pogłębienia problemu, jeśli zabierze się do tego niekompetentna osoba – niezależnie od ingerencji mechanicznej czy systemowej.

Naprawiać czy wymieniać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż zależy to od danego przypadku. Popularne jest przekonanie, że naprawa się nie opłaca. Cóż, często tak jest, ale nie zawsze. Wszystko zależy od skali uszkodzenia matrycy.

Bywa, że wystarczy nieskomplikowany zabieg kosmetyczny, jakim jest rozkręcenie i wysuszenie panelu czy pozbycie się zalegającego wewnątrz kurzu. Może dochodzić też do zakłamania kolorów lub innych nietypowych zachowań monitora, których winowajcą jest karta graficzna. Co wówczas dałaby wymiana panelu LCD?

Beznadziejne przypadki są jednak zbyt czasochłonne i drobiazgowe, by się ich podejmować. Z samą naprawą nie byłoby problemu, ale wygenerowałoby to większy koszt od nowego komponentu wraz z jej montażem.

Ekran musi być w pełni sprawny.

Przyczyn jego nieprawidłowego funkcjonowania jest wiele. Jedne są bardziej, drugie mniej powszednie, ale łączy je konieczność dokładnego zlokalizowania przyczyny – inaczej łatwo przestrzelić się z naprawą i wymienić nie ten moduł, co trzeba. Dlatego warto powierzyć sprzęt naszym fachowcom. Zdiagnozują oni źródło problemu i go rozwiążą.

Wymień ekran na lepszy model.

Nasze bogate w komponenty zaplecze umożliwia modernizację matrycy przy okazji jej wymiany. Montaż panelu LCD różni się w zależności od modelu iMaca, nie zaś rodzaju samego ekranu. Zatem jeśli nie robi to serwisantowi różnicy, mamy pole do manewru – możemy pokusić się o matową matrycę, jeśli wcześniej korzystaliśmy z błyszczącej. A jeśli to nas nie satysfakcjonuje, wygórowanym wymaganiom wizualnym sprosta jakość oferowana przez Retinę. Jest to najnowocześniejszy typ ekranu i może wymagać podrasowania karty graficznej – może, ale nie musi; dlatego opinia naszego eksperta jest niezbędna. Jedyne czego nie zmienimy, to rozmiar monitora, ale tego chyba nie trzeba tłumaczyć. 🙂


ZAUFALI NAM


Formularz kontaktowy