WYMIANA PROCESORA iMac

Zajmujemy się profesjonalną i skuteczną wymianą procesora w iMac. Produkty Apple nie są wdzięczne pod względem wymiany komponentów. Sam demontaż obudowy może okazać się wymagający, a to tylko pierwszy krok, by dobrać się do wnętrza urządzenia. Ingerencja w podzespoły iMac’a to codzienność naszych serwisantów. Zaopatrzeni oni są w niezbędne narzędzia do przeprowadzenia zabiegu – przede wszystkim pomocna okaże się lutownica, ponieważ procesor większości iMaców jest zamontowany na stałe.

 

 


Wymiana procesora iMac.

Procesor jest niezwykle zaawansowany technologicznie pod względem konstrukcji. Miniaturyzacja dosięgnęła ten komponent w sposób szczególny i tak na niewielkiej płytce znajdują się gęsto upchane układy, w które ingerencja wiąże się z ryzykiem uszkodzenia. Nie gra to roli, jeśli komponent jest już niesprawny, jednak jego naprawa często nie jest możliwa ze względu właśnie na gabaryty.

Nie zawsze jednak konieczna jest wymiana. Może okazać się, że doszło do utraty łączności między procesorem, a płytą główną. Wówczas przylutowanie komponentu z powrotem wystarczy, by przywrócić komputerowi pełną sprawność. Sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, gdy brak komunikacji spowodowany jest ułamaniem jednej z nóżek, która pierwotnie pełniła funkcję łącznika. Nasi serwisanci są przygotowani na taką ewentualność, posiadają części zamienne, jak również znają sprytne zabiegi, dzięki którym procesor i płyta główna odzyskają pełną wymienność danych.

To jedynie przykłady, które mają na celu udowodnić, że każdy przypadek jest inny. Nie ma jednej recepty na uszkodzony procesor, dlatego nieodzowna jest wizyta w naszym punkcie. Nasi eksperci przyjrzą się urządzeniu i zaproponują podjęcie kolejnych kroków w celu zażegnania problemu. Diagnostyka w IVITER Apple jest darmowa i nie zobowiązuje ona do podjęcia reperacji – decyzja należy do klienta.

Wymiana jest najczęstszym zabiegiem stosowanym w przypadku problemów z procesorem

Większość produktów Apple posiada komponenty przytwierdzone na stałe do płyty głównej, co ma znaczenie w przypadku ich zastąpienia. Pierwszym krokiem jest oczywiście demontaż obudowy, po którym serwisant zaopatrzony w lutownicę BGA przechodzi do topienia cyny. Kiedy procesor jest już oswobodzony, następuje jego wymiana.

Instalacja nowego podzespołu do płyty głównej to powtórzenie powyższych czynności w odwrotnej kolejności. Ważne jest, by najpierw poprawnie umieścić komponent. W przeciwnym razie może się okazać, że łączność będzie okrojona lub kompletnie do niej nie dojdzie. A każdy niepotrzebny zabieg oscylujący w okolicach delikatnego procesora wiąże się z ryzykiem jego uszkodzenia. Dlaczego też nie zalecamy podejmowania się samodzielnej wymiany.

Nasi doświadczeni technicy mają za sobą masę napraw opartych o lutowanie metodą BGA oraz klasowe stacje lutownicze tegoż typu. Ponadto dostęp do innych specjalistycznych narzędzi, takich jak mikroskopy stereoskopowe, usprawnią proces reperacji komputera.

Czym objawia się uszkodzony procesor?

Jakimkolwiek niepoprawnie funkcjonującym komponentem, zawieszaniem się systemu, utratą wydajności, nie włączeniem się komputera; słowem – każdym mankamentem związanym z pracą urządzenia. Nie oznacza to jednak, że zawsze winny będzie procesor. Na przykład za brak obrazu może odpowiadać równie dobrze matryca – nie wiemy tego, dopóki nie przyjrzymy się danemu iMac’owi. Problemem w przypadku procesorów jest fakt, iż usterki tego komponentu rzutują na pracę innych podzespołów. Stąd też potocznego określenie CPU jako mózgu komputera.

Wnikliwa diagnoza dostarczy niezbędnych danych na temat stanu komputera i jego podzespołów, a nasi eksperci doskonale będą wiedzieli, co z tym zrobić.

Zmiana modelu przy okazji wymiany.

Skoro możemy przy okazji zmodernizować komputer, dlaczego tego nie zrobić? Rozwój technologii w zawrotnym tempie dostarcza nowe modele podzespołów, które są bardziej zaawansowane od poprzedników. W konsekwencji procesory, które w czasie kiedy nabywaliśmy iMac’a były nieosiągalne, teraz mogą być znacznie tańsze i okazać się przystępne. Jednak nie każdy procesor będzie kompatybilny z naszym sprzętem – ważny jest tu sposób jego montażu, a ten uzależniony jest od modelu. W IVITER Apple posiadamy procesory każdego typu i zasugerujemy taki, który będzie spełniał oczekiwania klienta oraz jego możliwości finansowe.


ZAUFALI NAM


Formularz kontaktowy