Wymiana kamery iMac

Wymieniamy kamery w iMac’ach. Wiemy, jak ważny jest obraz podczas rozmów za pośrednictwem internetu. Dźwięk poszerzony o wizję daje pełne spektrum kontaktu, a uszkodzona kamera niestety sprowadza komunikacje do poziomu rozmowy telefonicznej. W IVITER Apple nasi serwisanci są w stanie naprawić komponent, jednak jest on tak mały, iż lepsze z ekonomicznego punktu widzenia jest wymiana – w przeciwnym wypadku zaproponujemy naprawę. Wykonanie precyzyjnych zabiegów umożliwiają niezbędne narzędzia, które są do dyspozycji naszych doświadczonych ekspertów.


Kamera w iMac’u – wymieniać czy naprawiać?

Kamera to skomplikowany pod względem budowy komponent optyczny odpowiedzialny za odczyt i rejestr obrazu. Jego niezwykle małe (a i tak wciąż pomniejszane) gabaryty przy zaawansowanej technologicznie konstrukcji wymagają niezwykłej precyzji i zręczności na drodze reperacji. Typową procedurą w tym wypadku jest wymiana kamery na nową. Jest to najkorzystniejsze rozwiązanie ze względów ekonomicznych, bo zazwyczaj naprawa jest znacznie bardziej czasochłonna od zastąpienia jej nową, a co za tym idzie – bardziej kosztowna.

Posiadamy niezbędne elementy składowe, których wykorzystanie będzie konieczne podczas naprawy, jak i nowe komponenty przeznaczone na wymianę tych niesprawnych. Nasi eksperci wyposażeni są w mikroskopy stereoskopowe i inne niezbędne narzędzia, które znacznie przyspieszą i usprawnią proces reperacji. IVITER Apple to zespół pasjonatów marki z nadgryzionym jabłkiem w logo, zatem sprzęt traktujemy z należytym mu poszanowaniem.

Kiedy winny jest system…

Ile przyczyn problemów systemowych z kamerą, tyle ich rozwiązań (często zupełnie różnych od siebie). Sprawność komponentowi może przywrócić zresetowanie kontrolera zarządzania systemu (SMC), skonfigurowanie na nowo karty graficznej czy zaktualizowanie sterownika. A może jeszcze inny zabieg – to zależy od danego przypadku, bowiem nie ma jednej uniwersalnej recepty na tego typu problemy. W IVITER Apple posiadamy profesjonalne programy diagnostyczne, które przeskanują system i zlokalizują źródło błędu.

Objawy widoczne na pierwszy rzut oka.

Słaba jakość lub kompletny brak bieżącego obrazu przechwytywanego przez kamerę, to wyraźny i częsty symptom awarii. Do innych należą takie objawy jak zawieszanie się obrazu, niepłynna i niestabilna jego transmisja czy znaczne spowolnienie pracy komputera. Jedne da się rozwiązać bez ingerencji we wnętrze iMac’a, inne będą wymagały wymiany bądź reperacji podzespołu. Diagnostyka, która jest u nas darmowa i niezobowiązująca, wykaże, jakie kroki należy podjąć w celu przywrócenia komponentowi jego pełnej sprawności.

Najczęstsze przyczyny usterek.

Do uszkodzeń mechanicznych dochodzi zazwyczaj wskutek uderzeń, zalań, nagłych zmian temperatury czy długotrwałej ekspozycji na słońce. Czasami wystarczy mocne dociśnięcie monitora, by delikatne elementy optyczne uległy awarii. Niekiedy mocny wstrząs jest odpowiedzialny za rozłączenie się podzespołu.

Konkluzja jest jedna – bez przeprowadzonej przez eksperta diagnozy możemy co najwyżej zgadywać, gdzie leży problem. Przy takiej liczbie potencjalnych przyczyn raczej nie ma co liczyć na szczęśliwy traf.

Z punktu widzenia systemu rzecz ma się podobnie. Problemy mogą występować na każdym etapie komunikacji i dopiero fachowa diagnostyka będzie w stanie je zlokalizować i im zaradzić.


ZAUFALI NAM


Formularz kontaktowy