Wymiana gniazda słuchawkowego iMac

Wymieniamy porty jack 3,5mm. Mamy świadomość jak ważne są wrażenia akustyczne podczas korzystania z komputera. Bez sprawnego gniazda słuchawkowego pozostaje nam jakość oferowana przez głośniki iMac’a, których brzmienie nie powala na kolana. Zaplecze IVITER Apple bogate jest w części zamienne wysokiej jakości, w tym właśnie porty jack 3,5mm. Nasi serwisanci wyposażeni w niezbędne narzędzia, takie jak lutownice i odpowiednie kleje, szybko i skutecznie sprostają wymianie.


Wymiana gniazda jack 3,5mm.

Proces wymiany jest niemal taki sam jak w przypadku każdego innego portu. Inny jest tylko rodzaj złącza i jego umiejscowienie. Zaczyna się od zdjęcia obudowy, a następnie demontażu portu. Następny krok to zamontowanie nowego komponentu, co wiąże się z lutowaniem. Czynnością kończącą proces jest złożenie komputera w całość.

Wszystko to brzmi nieskomplikowanie, jednak przestrzegamy przed samodzielną wymianą elementu. Przy braku odpowiednich narzędzi i praktycznej wiedzy, łatwo o uszkodzenie innego komponentu podczas wymiany gniazda lub po prostu o nieskuteczne jego zamontowanie.

Częściej dochodzi do wymian portu, ponieważ zwykle przyczyną jest uszkodzenie mechaniczne jednego z elementów składowych. Zważywszy na gabaryt gniazda, rozbieranie go na czynniki pierwsze, by potem z powrotem składać, byłoby bardzo czasochłonnym i drobiazgowym przedsięwzięciem. Jako że dla klienta ważny jest przede wszystkim koszt i skuteczność usługi, niska cena zamiennika nie pozostawia złudzeń, jakiego wyboru dokonać.

Kiedy naprawiamy?

Są przypadki, w których doszło rozłączenia się gniazda – wówczas nie ma konieczności wymiany. Wystarczy, by jedna z blaszek odgięła się, a sygnał będzie okrojony lub nie pojawi się w ogóle. Zabieg, który przywróci komunikację między portem, a wtykiem, będzie odpowiednie odgięcie łączników. Jest to jednak czynność niewiele różniąca się od wymiany komponentu, a zatem wymagająca fachowej wiedzy i praktyki.

Objawy awarii gniazda.

Często za takowe można wziąć uszkodzenie kabla. Najczęściej wskutek eksploatacji dochodzi do zużycia przewodu – miedź jest częściowo poprzerywana, a zatem sygnał nie może być pełny. By wykluczyć taką możliwość, należy przetestować gniazdo różnymi słuchawkami – jeśli wciąż brzmienie pozostawia wiele do życzenia lub w ogóle go nie ma, to winna leży po stronie komputera.

Przerywany, szeleszczący czy może pojawiający się tylko w jednym kanale dźwięk, to najczęstsze symptomy awarii gniazda słuchawkowego. Może okazać się, że problem jest błahy i należy tylko odgiąć wspomniane blaszki, a może trzeba będzie wymienić całe gniazdo. To już zależy od danego przypadku dlatego zapraszamy do naszego punktu na darmową i niezobowiązującą diagnostykę.


ZAUFALI NAM


Formularz kontaktowy