WYMIANA DYSKU TWARDEGO iMac

Nasi profesjonalni i odpowiednio przeszkoleni technicy w sposób bardzo profesjonalny wymienią uszkodzony dysk twardy w Twoim iMac’u.

 

 


Wymieniamy dyski twarde w iMac’ach.

Wnętrze produktów nie ma tajemnic przed naszymi serwisantami. Mieli oni do czynienia z każdym podzespołem iMac’a i doskonale sobie poradzą z wymianą czy naprawą dysku twardego. Przez ręce naszych ekspertów przeszedł ogrom uszkodzonych nośników danych, radzili oni sobie z najróżniejszymi problemami. Posiadamy szereg komponentów niezbędnych do przywrócenia pełnej sprawności urządzeniu, jak i narzędzia usprawniające naprawę. Nasi serwisanci posiadają wysokie kwalifikacje z zakresu szeroko pojętej elektroniki, które są poparte wieloletnim doświadczeniem.

Częstą bolączką klientów dotkniętych awarią dysku twardego jest utrata danych. A w tym właśnie się specjalizujemy – po więcej informacji na temat odzyskiwania danych zapraszamy na klinikadanych.pl.

Jak przebiega taki proces?

Zaczyna się tak samo w każdym przypadku – od demontażu komputera. Następnie, w zależności od rodzaju dysku z jakim mamy do czynienia, dochodzi to wymienienia komponentu. Dysk HDD jest nieco bardziej wymagający pod tym względem. Jako że ten drugi umiejscowiony jest bezpośrednio na płycie głównej, łatwiej jest się do niego dostać. Nasi technicy radzą sobie na co dzień z podobnymi zabiegami i na pewno nie zabierze on im wiele czasu. A warto powierzyć im to zadanie, gdyż wymaga ono dużej precyzji i odpowiedniej wiedzy z zakresu elektroniki.

Nie zawsze jednak wymiana jest konieczna.

Może okazać się, że usterka wynika ze złej konfiguracji dysku. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne; nie ma jednej recepty na rozwiązanie tego problemu i dlatego każdy przypadek musi zostać rozpatrzony indywidualnie. Konieczna zatem jest wizyta w naszym punkcie i poddanie iMac’a diagnostyce.

Najczęstsze przyczyny usterek mechanicznych.

Należą do nich zalanie i przegrzanie. Objawiają się one spowolnieniem pracy komputera podczas korzystania z zasobów pamięci czy znikającym dyskiem. Inne przejawy uszkodzonego nośnika pamięci to resetowanie się iMaca bez ingerencji użytkownika lub nie włączanie się komputera. Zdecydowanie większe ryzyko niosą ze sobą dyski HDD, a to przez zastosowanie ruchomych elementów mechanicznych (obracająca się z dużą prędkością płytka), których nie uświadczymy w dyskach SSD.

Słowem o nośnikach pamięci.

Dysk twardy – fachowo pamięć masowa – odpowiada za magazynowanie danych. Do najważniejszych parametrów komponentu należą:
-pojemność,
-czas dostępu do danych,
-szybkość transmisji,
-prędkość obrotowa dysków magnetycznych,
-uśredniony czas bezawaryjnej pracy.

Bardzo duże znaczenie ma rodzaj dysku, na jaki się zdecydujemy.

Wybór ten będzie miał bezpośrednie przełożenie na tempo dostępu do danych i szybkość transmisji, a więc po prostu wydajność komputera podczas korzystania z jego zasobów. Oprócz samego wpływu na pracę urządzenia, decyzję odczuje też nasza kieszeń. Im bardziej zaawansowany technologicznie komponent, tym drożej nas wyniesie jego zakup.

Dyski HDD.

Do najpopularniejszych nośników danych należą dyski HDD. Wykorzystywane są zarówno w komputerach stacjonarnych jak i laptopach. Składają się z obracającego się wokół własnej osi talerza, na którym zapisane są pliki. Wykonany on jest z aluminium, a pokryty nośnikiem magnetycznym, który umożliwia przechowywanie danych.

Choć to z tym typem dysków możemy najczęściej mieć do czynienia, wydaje się być kwestią czasu kiedy zostaną one wyparte przez nowszy typ nośnika pamięci.

Dyski SSD.

To one odpowiedzialne są za przetasowanie w stosowaniu HDD i SSD. Dyski SSD zostały stworzone w oparciu o technologię przypominającą pamięć flash (którą znajdziemy np. w pendrive’ach) i nie posiadają części mechanicznych, co znacznie odciąża komponent i niweluje ryzyko awarii. Brak elementów ruchomych zapewnia również cichą pracę nośnika, a to niewątpliwie poprawia komfort korzystania z komputera.

Wybór wydaje się jasny.

Przewaga dysków SSD nad HDD jest wyraźna. Jedyne co przemawia za tym starszym typem nośnika pamięci to znacznie lepsze relacja pojemności z ceną. I tą cechę można sprytnie wykorzystać, bo przecież nikt nie każe ograniczać się do jednego typu nośnika.

Połączenie dwóch rodzajów dysków sprawdzi się szczególnie, kiedy potrzebujemy dużej przestrzeni magazynowej (HDD) i szybkiego dostępu do danych (SSD). Taką hybrydę możemy spotkać pod nazwą SSHD lub po prostu SSD+HDD.

Służymy pomocą.

Zapraszamy na darmową diagnostykę do naszego punktu. Nasi doświadczeni technicy zaopatrzeni w odpowiednie komponenty i narzędzia doprowadzą komputer do pełnej sprawności. Posłużą też radą, który dysk wybrać w przypadku konieczności wymiany – na pewno warto będzie rozważyć zamontowanie dysku SSD, jeśli wcześniej mieliśmy HDD. Dyski SSD budowane są w oparciu o technologię cyfrową, co znacznie wpływa na szybkość ich pracy, przez co czas dostępu do plików jest krótszy.


ZAUFALI NAM


Formularz kontaktowy