NAPRAWA KART GRAFICZNYCH iMac

Naprawiamy lub wymieniamy karty graficzne w iMac. Dysponujemy ogromną wiedzą, a także doświadczeniem m.in. podczas wykonywania reballingu. Gwarantujemy szybką i skuteczną wymianę lub naprawę uszkodzonego podzespołu, na każdą usługę oferujemy gwarancję, a każdy serwis poprzedza, darmowa diagnostyka.


Procedura naprawy karty graficznej.

Przywracanie sprawności komponentu uzależnione jest od usterki. Często nieodzowna jest wymiana chipsetu, a to wiąże się z rozlutowaniem tego elementu. Demontaż karty graficznej poprzedzony jest wygrzaniem laminatu w celu kompletnego wysuszenia podzespołu. Aktywacja topnika, a następnie doprowadzenie kulek cyny do stanu ciekłego, to kroki, które podejmują nasi serwisanci w celu rozebrania podzespołu. Po schłodzeniu karty, chip zostaje wymieniony. Pozostaje złożyć komponent z powrotem, a to z kolei wiąże się z odpowiednim przygotowaniem układu BGA, by potem nanieść cynę zgodnie z techniką reballing.

Jak łatwo zauważyć, wymiana chipu należy do zadań wymagających dużej precyzji i wprawie w operowaniu lutownicą. Ponadto odpowiednia wiedza poparta praktyką jest tu niezbędna. Nasi eksperci mają to wszystko, a co więcej, są pasjonatami urządzeń marki Apple. Powierzenie im sprzętu równoznaczne jest z potraktowaniem go w należyty jego jakości sposób.

Nie zawsze winny jest chip.

Choć często ten element odpowiada za awarię, jest szereg innych sytuacji, w których źródło problemu leży gdzie indziej. Takim przykładem jest chociażby problem z łącznością. Wskutek wstrząsów, uderzenia czy chociażby mocnego nacisku, może dojść do przerwania styków, które trzeba na nowo zlutować.
Idąc dalej, usterka nie zawsze musi być mechaniczna. Zła konfiguracja karty czy konieczność aktualizacji sterownika może odpowiadać za błędy w wyświetlanym obrazie. W IVITER Apple dysponujemy specjalnymi aplikacjami diagnostycznymi. Przeskanowanie systemu za ich pomocą wykaże, gdzie dochodzi do błędów, dzięki czemu nasi wykwalifikowani eksperci będą wiedzieć, jakie kroki należy podjąć, by przywrócić pełną sprawność urządzenia.

Symptomy awarii karty graficznej widoczne są na pierwszy rzut oka.

Nie sposób przeoczyć zakłamanych kolorów, znacznie niższej jakości obrazu, braku płynności czy zawieszania się wyświetlanej treści. Poważniejsze usterki mogą prowadzić do kompletnego braku obrazu. Niezależnie, który z objawów dotyka nasz komputer, wizyta w u nas to najlepsze, co możemy zrobić. Darmowa i niezobowiązująca diagnostyka wykaże źródło problemu, a zespół wykwalifikowanych serwisantów przywróci iMac’a do pełnej sprawności.

Zadania i budowa karty graficznej.

Karta graficzna to komponent odpowiedzialny za renderowanie grafiki i przetwarzanie jej na sygnał zrozumiały dla wyświetlacza. Jest jednym z niezbędnych elementów do pracy komputera – bez niej nie uzyskamy obrazu. Podzespoły te dzielimy na dwa typy ze względu na zastosowany w nich procesor: zintegrowane z mostkiem północnym oraz przystosowane do pracy oddzielnie.

Do podstawowych elementów kart graficznych należy wspomniany procesor graficzny, pamięć obrazu, pamięć ROM, przetwornik anagolowo-cyfrowy (tzw. RAMDAC) oraz złącza do monitorów i płyty głównej. Inne części, które możemy spotkać w bardziej zaawansowanych komponentach grafiki to układ zmieniający zewnętrzny sygnał analogowy na cyfrowy, czyli framegrabber, i procesor wideo, który wspomaga dekodowanie i przetwarzanie danych strumieniowych.


ZAUFALI NAM


Formularz kontaktowy