Naprawa gniazd na kartę SD/SDXC iMac

Naprawiamy gniazda SD/SDXC w iMac’ach. Wbudowany slot kart pamięci znacznie ułatwia korzystanie z zasobów tego mobilnego nośnika danych. Jego brak oznacza konieczność korzystania z przejściówek, które nie zawsze są pod ręką. Jesteśmy w stanie naprawić każdy slot kart. Nasi serwisanci mają doświadczenie w reperacji wszelkich komponentów, a narzędzia takie jak lutownice czy kleje umożliwiają przeprowadzenie niezbędnych zabiegów.


Przebieg naprawy slotu kart.

Karta powinna być widoczna w systemie tuż po jej włożeniu. Jeśli mimo kilkukrotnego wsunięcia i wysunięcia komputer wciąż jej nie widzi, winne może być gniazdo lub nośnik. Aby wykluczyć drugą możliwość, należy przetestować slot korzystając z innej karty.

Uszkodzone gniazdo może zupełnie nie czytać kart jak też gubić je, co będzie się objawiać pojawianiem się i znikaniem dysku. Mogą też pojawić się problemy z dostępem do zasobów nośnika. Uzależnione jest to od usterki i konieczna jest diagnoza serwisanta, by mieć pewność, że to właśnie gniazdo, a nie np. płyta główna, odpowiada za taki stan rzeczy.

Naprawa zazwyczaj wiąże się z wymianą elementu składowego gniazda. Przy częstym korzystaniu ze slotu, może dochodzić do zużycia materiału lub odgięcia się blaszek, co w konsekwencji utrudnia łączność. Uderzenie czy wstrząsy mogą być powodem rozłączenia komponentu od płyty głównej. Ten czy inny powód nie sprawi problemu naszym specjalistom, jednak nie objedzie się bez diagnostyki komputera. Jest ona darmowa i niezobowiązująca, a jej rezultat pozwoli określić koszt i sposób naprawy.

Kiedy konieczna jest wymiana…

W skrajnych przypadkach naprawa może okazać się zbyt niekorzystna z ekonomicznego punktu widzenia. Kiedy koszty takiej reperacji od wyższe od wymiany komponentu na nowy, proponujemy klientowi ten drugi wariant.

Przebieg wymiany slotu kart pamięci zaczyna się od demontażu obudowy. Kiedy jest już możliwy dostęp do podzespołu, kolejny krok to stopienie cyny, która wiąże element na stałe z płytą główną. Potem następuje wymiana i przylutowanie nowego komponentu. Złożenie komputera to czynność kończąca zabieg. Nie wydaje się to szczególnie skomplikowane i może kusić, by samodzielnie spróbować wymienić slot, jednak nie zalecamy tego. Często trafiają do nas komputery po właśnie takich próbach i w trosce o dobro sprzętu, jak i z zamiłowania do marki Apple, sugerujemy oddać iMac’a specjalistom. Im taka wymiana nie sprawi problemów – na co dzień dokonują oni znacznie trudniejszych reperacji i doskonale wiedza, co skrywa w sobie każdy produkt Apple. Zaplecze IVITER Apple bogate jest w części zamienne, dlatego czasu pracy serwisantów nie wydłuży oczekiwanie na dany komponent.


ZAUFALI NAM


Formularz kontaktowy