30 sposobów na przedłużenie żywotności baterii iPhone'a

Jak przedłużyć żywotność baterii w iPhonie

Świat został wprowadzony w erę mobilną, gdy Steve Jobs zaprezentował światu pierwszego iPhone'a w 2007 roku. Wkrótce inni główni gracze w elektronice zaczęli wprowadzać swoje smartfony. Technologia przez lata ułatwiła nam życie dzięki tysiącom aplikacji, lepszym ekranom i aparatom fotograficznym. Ale użytkownicy smartfonów, także tych z jabłkiem, mają jeden problem. Bateria. Problemy i frustracja często mogą być spowodowane krótkim czasem pracy na baterii. Istnieje wiele sposobów, aby to naprawić. Oto 30 sposobów na wydłużenie czasu pracy baterii w iPhonie na jednym ładowaniu.

1. Odświeżaj aplikacje w tle

Odświeżanie aplikacji w tle analizuje zachowanie użytkowników smartfonów, rejestrując, z jakich aplikacji korzystają najczęściej i kiedy. Odświeży aplikację taką jak Facebook o godzinie 20:00, jeśli jesteś częstym użytkownikiem tej aplikacji. Jest to bardzo przydatna funkcja, ale może prowadzić do szybszego rozładowania baterii.

2. Zautomatyzowane aktualizacje aplikacji
Funkcja automatycznej aktualizacji aplikacji "uwalnia" użytkownika smartfona od konieczności ręcznej aktualizacji. Ta funkcja ma jednak wadę: szybciej drenuje baterię.

3. Polecane aplikacje
Innym czynnikiem, który sprawia, że bateria iPhone'a szybciej się rozładowuje, jest funkcja sugestii, która zaleca aplikacje do zainstalowania na podstawie listy zainstalowanych aplikacji i lokalizacji.

4. Blokada reklam w Safari
Uporczywe reklamy w internecie nie są czymś, co lubimy. Chociaż blokowanie ich jest świetne, może również powodować większe zużycie danych i skrócić czas pracy baterii.

5 Automatyczna jasność
Dla odmiany, tym razem jest to coś, co warto włączyć zamiast wyłączać. Czujnik światła otoczenia pozwala Ci regulować jasność podświetlenia ekranu bez konieczności wchodzenia z nim w interakcję. Może zmniejszyć jasność, gdy jest jaśniej i zwiększyć ją, gdy jest ciemniej. Ta funkcja wydłuży czas pracy baterii iPhone'a.

6. Zmniejsz jasność ekranu
Możesz zmniejszyć jasność ekranu ręcznie, jeśli automatyczna zmiana jasności nie jest czymś, co Cię interesuje. Wysoka jasność i duży obszar wyświetlacza są głównymi powodami krótkiej żywotności baterii.

7 Tła do poruszania się
Background Motion wykorzystuje efekt paralaksy, dzięki czemu ikony aplikacji wydają się poruszać niezależnie od tła. Ta imponująca funkcja ma jedną wadę: zużywa więcej baterii.

8. WiFi
Łączność WiFi może zmniejszyć zużycie danych mobilnych nawet o 50%. Choć łączność WiFi jest czasem przydatna, lepiej dla baterii będzie, jeśli nie będzie ona zawsze włączona. Ciągłe oczekiwanie na połączenie z siecią może znacząco wpłynąć na żywotność baterii iPhone'a.

9. Hotspot
Moduł hotspot jest kolejnym modułem łączności, który może zmniejszyć żywotność baterii poprzez ciągłe bycie włączonym. Moduł ten sprawia, że iPhone staje się bezprzewodowym portem dostępu do danych komórkowych i pozwala na "przekazywanie" ich do innego urządzenia. Funkcja ta powinna być aktywowana tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.

10. Aplikacje, które zużywają dużo zasobów
Niektóre aplikacje zużywają więcej energii baterii niż inne. Możesz sprawdzić, które aplikacje zużyły najwięcej energii z baterii w ciągu ostatnich 24 godzin i 7 dni, przechodząc do Ustawień. Zastanów się nad ich odinstalowaniem, jeśli nie korzystasz z nich zbyt często.

11 Usługi lokalizacyjne (GPS).
Ta funkcja powinna być standardem we wszystkich nowoczesnych smartfonach. GPS jest używany do znajdowania wskazówek, map i sugerowanych miejsc do odwiedzenia w danym obszarze. Ta użyteczność wiąże się z kosztem zwiększonego zużycia baterii. Dobrze jest nie korzystać z usług lokalizacyjnych, jeśli ich nie masz.

12. Aktywność w tle
Aktywność w tle pozwala na uruchomienie wielu funkcji aplikacji, które mogą nie być często używane. Wyłączenie ich pozwoli Ci zaoszczędzić czas i wydłużyć czas pracy baterii o kilka minut.

13. Tapety w ruchu
Kolejną funkcją, która może pomóc przedłużyć żywotność baterii, jest możliwość wyłączenia tapety. Ruchome tapety zużywają więcej energii niż tapety statyczne.

14. Bluetooth
Możesz wyłączyć Bluetooth, jeśli Twój iPhone nie komunikuje się w danej chwili z żadnym innym urządzeniem, np. słuchawkami.

15. Dane komórkowe
Nowsze standardy pasma komórkowego zapewniają nie tylko szybsze działanie Internetu, ale także większe zużycie baterii. Nadal możesz korzystać z wolniejszej, bardziej przyjaznej dla baterii sieci 3G, o ile jesteś w stanie wyłączyć 4G bez rezygnacji z wygody korzystania ze smartfona.

16 Automatyczne wysyłanie wiadomości e-mail
System iOS umożliwia automatyczne wysyłanie wiadomości e-mail. Ta przydatna funkcja ma jednak pewną wadę: zużywa więcej danych komórkowych, a tym samym energii baterii.

17. Synchronizacja skrzynki pocztowej
Możesz również wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu, zmniejszając częstotliwość synchronizacji, np. co godzinę lub ręcznie.

18. wygaszanie ekranu
Jest to świetny sposób na oszczędzanie energii poprzez zmianę ustawień wygaszania ekranu po określonym czasie bezczynności.

19. Śledzenie fitness
Ta funkcja pozwala urządzeniu śledzić aktywność użytkownika, np. bieganie lub kroki. Dobrze jest nie korzystać z tej funkcji.

20 Equalizer
Aplikacja Muzyka jest wyposażona w korektor, który dostosowuje parametry dźwięku, aby słuchanie było przyjemniejsze. Krótszy czas pracy baterii na jednym ładowaniu jest ceną za lepsze wrażenia słuchowe. Możesz go wyłączyć, jeśli nie zależy Ci na lepszej jakości dźwięku.

21 Połączenia głosowe dla komputerów Mac
Możliwość wykonywania połączeń telefonicznych za pośrednictwem komputera Mac, zamiast sięgać po iPhone'a, to niewątpliwa oszczędność czasu. Nie oszczędza to jednak Twojej baterii.

22. 
AirDrop umożliwia bezprzewodowe przesyłanie plików z jednego urządzenia Apple na drugie. Dobrze jest nie korzystać z tej funkcji. AirDrop wymaga dwóch zasobożernych modułów, Bluetooth i WiFi, aby działać jednocześnie.

23. iCloud
Aplikacja Zdjęcia w systemie pozwala na automatyczną synchronizację wykonanych zdjęć z iCloud. Ciągła konieczność przesyłania zdjęć negatywnie wpływa na żywotność baterii. Jeśli to możliwe, lepiej jest zgrać zdjęcia do iCloud ręcznie.

24 Dane diagnostyczne
Dane diagnostyczne to informacje wysyłane przez firmę Apple w celu poinformowania jej o wydajności telefonu. Choć są one przydatne dla programistów Apple i naszej baterii, nie pomagają.

25 Wibracje
Aby uruchomić wibracje, telefon musi używać silnika. To również powoduje drenaż energii. Lepiej jest używać tylko sygnałów dźwiękowych i wibrować tylko wtedy, gdy telefon jest wyciszony.

26 Tryb z niskim zużyciem energii
W zależności od potrzeb można wyłączyć lub włączyć każdą funkcję osobno. Być może nie chcesz wyłączać wszystkich funkcji naraz, więc możesz włączyć niektóre z nich. Tryb niskiego zużycia energii to opcja, która wyłącza z iPhone'a niepotrzebne funkcje.

27 aplikacji działających w tle
Gdy kończysz korzystanie z aplikacji, masz dwie opcje: możesz ją wyłączyć ręcznie lub pozwolić jej działać w tle. Zamykanie aplikacji i pozwalanie jej na działanie w tle zużywa mniej energii.

28 Zbyt częste ładowanie
Kolejnym czynnikiem, który przyczynia się do szybszego zużycia baterii, jest częste ładowanie bez wyraźnej potrzeby. Bateria powinna być ładowana co najmniej raz dziennie, np. Po pewnym czasie z 50% pojemności może zrobić się 50%. Najlepiej jest ładować baterię po jej znacznym rozładowaniu. Gdy pozostało mniej niż 20% energii.

29 - Gaming
Wielu użytkowników smartfonów uważa, że granie w gry na swoich smartfonach jest jedną z najprzyjemniejszych czynności. Złożone gry z oszałamiającą grafiką mogą utrzymać uwagę gracza przez wiele godzin. Gracz będzie zadowolony, jeśli uda mu się podbić wszystkie poziomy, ale to nie będzie ładować swoją baterię. Jeśli nie jest to wymagane, warto zrezygnować z kolejnej gry.

30. Dodatkowe źródło energii
Jeśli żadna z powyższych opcji nie jest tym, czego potrzebujesz, zawsze możesz zaopatrzyć się w zewnętrzne akcesorium. Może to być Smart Battery Case lub powerbank od Apple.