Serwis Laptopów
Specjalizujemy się w lutowaniu układów BGA oraz reballingu. Postaw na doświadczony zespół, dokonaj skutecznej naprawy.

ZADZWOŃ DO NAS

22 290 41 14Pon. - Pt. 9:00 - 19:00

Sob. 10:00 - 15:00

Plac Konstytucji 5

00-657 Warszawa

Darmowa diagnostyka i wycena na miejscu

ZALANY IPHONE – POMOC SERWISU

Zalany iPhone to jeden z najczęstszych problemów klientów. Zanim jednak zaczniesz panikować, zastosuj się do naszych wskazówek i udaj się do serwisu pogwarancyjnego Iviter.

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że telefony znajdują się w szczególnym niebezpieczeństwie. Długotrwałe przetrzymywanie telefonu na pełnym słońcu, skutecznie powoduje śmierć baterii, ale o tym, jak przedłużyć jej żywotność przeczytacie w poprzednim wpisie. Zalany iPhone nie musi być skutkiem wrzucenia go do wody (a mama mówiła, żeby pakować telefon i inne niezbędne przedmioty, takie jak portfel, do wodoszczelnych torebek). Wystarczy wylać na niego inną ciecz, np. napój gazowany czy kawę.

Niemniej jednak zalanie telefonu może być równie tragiczne w skutkach, co pozostawienie go w upale, czy roztrzaskanie wyświetlacza na kostce brukowej, choć może być bardziej kosztowne i prowadzić do trwałych uszkodzeń, zwłaszcza, jeśli nie skorzystacie z pomocy profesjonalnych serwisów gwarancyjnych. Jesteśmy pewni, że raczej nie chcecie dopuścić do rdzewienia urządzenia, a tym bardziej zwarcia. Uszkodzenie płyty głównej, taśmy ładowania czy gniazda baterii to konsekwencja zlekceważenia podjęcia kroków naprawczych.

NIE PANIKUJ I DZIAŁAJ SZYBKO

Co robisz, gdy przypadkiem rozlejesz butelkę wody na biurko? Szybko odsuwasz sprzęty, bierzesz szmatkę/ręcznik, wycierasz wodę z powierzchni stołu oraz narażone na uszkodzenia urządzenia i kable. Wszystko to, po to, by nie dopuścić do zwarcia i trwałych uszkodzeń.

Takie same czynności należy podjąć w chwili gdy telefon zostanie zalany cieczą lub gdy wpadnie do wody. Każda z tych sytuacji wymaga błyskawicznego wyciągnięcia telefonu, ściągnięcia futerału ochronnego, wytrząśnięcia wody i osuszenia go materiałem. Uwaga! Jeśli nie chcecie dopuścić do powstania rys na ekranie musicie uważać na to, po jaki materiał sięgacie. Wycieranie telefonu ręcznikiem pełnym piasku, nie jest najlepszym rozwiązaniem.

WYŁĄCZ TELEFON

Jeśli urządzenie nie zrobiło tego za Ciebie. Podczas zalania dochodzi do zwarcia, skutkiem czego jest automatyczne wyłączenie. Pod żadnym pozorem nie próbuj sprawdzić, czy telefon się uruchomi. Opanuj swoją ciekawość, a tym bardziej…

NIE PODŁĄCZAJ TELEFONU DO ŁADOWANIA

Do tej pory najwięksi uczeni zastanawiają się, dlaczego użytkownik po zalaniu telefonu, próbuje podpiąć go do ładowania. Pomysł co najmniej absurdalny, doprowadzi do trwałych uszkodzeń komponentów, takich jak płyta główna czy wyświetlacz.

NIE SUSZ

Kolejny fantastyczny pomysł, nijak mający się do uratowania urządzenia. Kaloryfer, suszarka – lub co gorsza – pełne słońce, to najgorsza i niedopuszczalna metoda suszenia telefonu. Skutek takich działań? Powstanie rdzy – a to już droga donikąd.

ZALANY IPHONE - POMOC SERWISU

IVITER SERWIS

Po zastosowaniu się do powyższych wskazówek, zalany iPhone niezwłocznie należy przekazać do serwisu pogwarancyjnego, który dokładnie zdiagnozuje uszkodzony telefon. Kierowanie swoich kroków do serwisu gwarancyjnego Apple nie pomoże, gdyż zgodnie z polityką firmy, gwarancja „nie obejmuje uszkodzeń telefonów iPhone i iPodów powstałych po kontakcie z wodą i innymi cieczami”. Zawsze możesz próbować oszukać system, lecz skutecznie przeszkodzi Ci w tym zamontowany wewnątrz telefonu czujnik wilgoci.

Oczywiście wszystkie wspomniane powyżej kroki, nie uratują w 100% telefonu, lecz jedynie zapobiegną dalszym uszkodzeniom. Wizyta w serwisie powinna być obowiązkowa jeżeli nie chcesz kupować nowego urządzenia i zależy Ci, np. na odzyskaniu danych.

BEZPŁATNA DIAGNOSTYKA

Wizyta w IVITER Apple rozpoczyna się od bezpłatnej diagnostyki przyniesionego urządzenia. Bardzo ważne jest określenie przyczyny zalania (zalanie wodą morską, alkoholem, napojem gazowanym, czystą wodą), czasu spędzonego w wodzie lub innej cieczy, a także samodzielnie zastosowanych środków „naprawczych”. Pamiętajcie, że należy mówić prawdę – im więcej rzetelnych szczegółów, tym lepsza droga do sprawności sprzętu.

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest stwierdzenie czy klient chce zabezpieczyć swoje dane w naszej klinice danych. Dopiero w kolejnych krokach, podejmujemy się naprawy z wykorzystaniem mikroskopów, dzięki czemu macie pewność, że z dokładnością podchodzimy do każdej naprawy. Telefon myjemy w specjalnej myjce ultradźwiękowej – dzięki temu pozbywamy się wilgoci oraz korozji układów ze wszystkich szczelin.

Mogą lecz nie muszą podlec wymianie, np. wyświetlacz lub bateria. Czasem uszkodzenia są tak duże (podczas zalania telefonu alkoholem, uratowanie sprzętu wynosi mniej niż 50%), że potrzebne jest wykonanie dodatkowych usług, takich jak wspomniana wymiana wyświetlacza, baterii, gniazda słuchawkowego i innych.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie – zadzwoń 22 290 41 14 lub odwiedź nasz serwis mieszczący się przy Placu Konstytucji 5.


ZAUFALI NAM