NAJCZĘSTSZE PROBLEMY Z IPHONE

Najczęstsze problemy z telefonami iPhone

Jakie są najczęstsze problemy z telefonami iPhone? My znaleźliśmy ich, aż 11, choć wynik ten nie szokuje aż tak, w momencie gdy przełożymy go na telefony innej marki.

Dokładnie tak, Drodzy Państwo – telefony komórkowe się psują. Ot smutna prawda. Niezależnie od tego, czy masz telefon najnowszej generacji czy jesteś fanem dobrego oldschool’u może zdarzyć się tak, że podczas użytkowania, telefon najzwyczajniej w świecie odmówi posłuszeństwa. Nie inaczej jest w przypadku iPhone’ów, dlatego też w dzisiejszym artykule przedstawiamy najczęstsze problemy z telefonami iPhone. Od pękniętego ekranu po usterki mechaniczne.

1. PROBLEM Z WIFI

Wi-Fi nie łączy się? Są dwa proste rozwiązania – możesz wyłączyć i ponownie wyłączyć i uruchomić Wi-Fi, lub zresetować telefon. Jeśli problem nadal występuje przejdź do Ustawień, następnie kliknij w Wi-Fi i ustaw automatyczne przyłączenie do znanych sieci.

2. BRAK AKTUALIZACJI DO NAJNOWSZEJ WERSJI

Zaczęło się banalnie, czas na ukochane przez wszystkich aktualizacje. Ponownie problemu można pozbyć się wchodząc w Ustawienia telefonu i włączyć automatyczne aktualizacje iPhone’a do najnowszej wersji.

3. PĘKNIĘTY EKRAN

Czas na wytoczenie ciężkich dział, a mianowicie co zrobić gdy telefon niefortunnie upadnie na ziemię, ekran roztrzaska się w drobny mak, a Tobie rzecz jasna nie przysługuje gwarancja Apple? Oczywiście możesz funkcjonować z takim ekranem, jednakże po pierwsze – użytkowanie będzie utrudnione, a po drugie – najprawdopodobniej, w którymś momencie telefon po prostu przestanie funkcjonować. Tak czy inaczej problem może być znacznie bardziej skomplikowany, ale o tym przeczytacie tutaj i zdecydowanie nie powinniście go lekceważyć. Przede wszystkim udajcie się do serwisu pogwarancyjnego i cieszcie się swoim brand new telefonem 😉

4. UTRATA DANYCH

Robi się coraz ciekawiej! Jeśli nie pęknięty ekran to… utrata danych! Dość frustrująca przypadłość, ostatecznie tracisz wszystkie dane z telefonu. Na pomoc przychodzi Ci kopia zapasowa zlokalizowana w iCloud. Aby przywrócić dane wystarczy zsynchronizować urządzenie. Gorzej jeśli Twoja pamięć została dawno wykorzystana, a Ty nadal przerzucasz pliki na komputer. W takim przypadku utrata danych staje się bardziej bolesna lecz i na to mamy sposób. Udaj się do naszej kliniki danych i poznaj różne możliwości.

5. PROBLEM Z APARATEM

Tu również możemy gdybać i zaproponować rozwiązanie w postaci resetu urządzenia lecz najprościej będzie jeśli od razu udasz się do serwisu, w którym zespół fachowców przeprowadzi bezpłatną diagnostykę, zaproponuje szereg rozwiązań oraz przedstawi szacunkowe koszty wykonania usługi związanej z naprawą.

6. KRÓTKA ŻYWOTNOŚĆ BATERII

O bateriach w iPhone pisaliśmy już w tym artykule. Pisząc w skrócie: najlepszym rozwiązaniem jest wyłączenie niechcianych aplikacji w tle. Więcej rad przeczytacie w poprzednim wpisie, natomiast chcielibyśmy jeszcze nadmienić, że problem może dotyczyć niekoniecznie użytkowania lecz także i akumulatora, dlatego możecie albo psuć sobie nerwy w serwie Apple albo przyjść do nas i cieszyć się szybką naprawą!


 


7. ZALANIE WODĄ

Uuu robi się gorąco! A raczej zimno 😉 jak dobrze wiemy, woda jest największym wrogiem, wszystkich urządzeń elektrycznych. Jeśli Twój iPhone przez pomyłkę postanowił zostać najlepszym pływakiem świata to nic straconego, jeszcze możesz go odratować! O tym, co zrobić w trakcie zalania pisaliśmy tu.

8. PROBLEM Z ŁADOWANIEM

Występują dwa najczęstsze problemy z baterią. Pierwszy z nich dotyczy o jej żywotności ale o tym już pisaliśmy wyżej i w artykule. Drugi bezpośrednio łączy się z kablem zasilania, a mianowicie bateria po podłączeniu odmawia chęci ładowania. Pierwsze co możesz zrobić, to przetrzeć port ładowania, aby usunąć powstałe zanieczyszczenia. Następnie sprawdź połączenie kabla z innymi urządzeniami Apple lub innymi kablami USB. Być może to właśnie w nim, tkwi problem. Ponowne uruchomienie, lub reset fabryczny nie zaszkodzi natomiast jeśli powyższe rozwiązania nie działają – skontaktuj się z naszym serwisem.

9. PROBLEM Z EKRANEM DOTYKOWYM

Twój telefon nie odpowiada? A może ekran zamiast standardowych ikonek zrobił się czarny? Jeżeli restart systemu nie zadziała, spróbuj podłączyć telefon do ładowania na co najmniej godzinę. Nadal nic? Czeka Cię wizyta w serwisie, gdyż mamy do czynienia z bardziej skomplikowanym problemem, z którym poradzą sobie tylko specjaliści.

10. IPHONE SPOWOLNIŁ DZIAŁANIE

Nie ładują się aplikacje, przeglądanie newsów w przeglądarce staje się koszmarem, a wszystko jest jednym wielkim lagiem. Brzmi znajomo? Aby przyspieszyć działanie telefonu, spróbuj usunąć wszystkie działające aplikacje w tle, a także wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki Safari.

11. KOPIE ZAPASOWE DANYCH

Co zrobić gdy iPhone nie tworzy kopii zapasowych danych? Sprawdź ile wykorzystałeś miejsca w iCloud – być może już dawno przekroczyłeś limit danych. A może Twój pakiet premium z niewiadomych przyczyn przestał być opłacany? W drugim przypadku, ureguluj należność. W pierwszym usuń niechciane zdjęcia, gry i pocztę – to one zajmują najwięcej miejsca. Ponadto opróżnij kosz i uaktualnij plan przechowywania.


Najczęstsze problemy z telefonami iPhone

IVITER SERWIS

Zatem, jakie są najczęstsze problemy z telefonami iPhone? Przede wszystkim uszkodzenia dotyczą, małych usterek, które w łatwy i domowy sposób możecie wyeliminować sami. Wystarczy spojrzeć w Ustawienia lub zresetować system. Zdarza się jednak, że uszkodzenia są na tyle poważne, iż wymagają wymiany komponentów. A to za Ciebie zrobi serwis. Nigdy nie próbuj samodzielnie podejmować się naprawy, gdyż możesz wywołać jeszcze więcej szkód, nawet tych nieodwracalnych. Zaufaj specjalistom!
ZAUFALI NAM