IPHONE – PROBLEMY Z BATERIĄ

IPHONE - PROBLEMY Z BATERIĄ

Masz problem z baterią w swoim modelu iPhone? Zdradzimy Ci kilka prostych sposobów na naturalne przedłużenie jej żywotności!

Tendencji do „umierania” baterii w iPhone zaraz po zaktualizowaniu go do najnowszej wersji, raczej nie musimy nikomu tłumaczyć. Zjawisko – dość powszechne – jest łatwe w eliminacji. Jednakże pamiętaj! Jeśli po zastosowaniu wskazówek Twoja bateria wciąż błaga o pomoc, skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów.

Baterie litowo-jonowe, których używa Apple z założenia są znacznie trwalsze i z reguły nie nagrzewają się, choć nie do końca radzą sobie podczas niskich i wysokich temperatur. Pewnie nieraz zauważyliście, że będąc na stoku narciarskim czy opalając się w Sopocie, bateria w Waszym iPhone drastycznie spada. Jedno jest pewne – poprawnie używana wytrzyma na dłużej.

1. NIE POBIERAJ AUTOMATYCZNIE AKTUALIZACJI

Jeśli Twój telefon posiada system iOS7 lub wyższy wyłącz funkcję automatycznego pobierania aktualizacji. Tak, wiemy. Jesteśmy z natury leniwi więc dlaczego mamy w pędzie życia jeszcze pamiętać o ręcznych aktualizacjach? Właśnie dlatego, że taka super wygodna opcja jest największym pożeraczem baterii w Waszych telefonach.

Żeby wyłączyć funkcje w iPhone należy:

 • wejść w Ustawienia
 • otworzyć okno Apple ID, a następnie iTunes Store i App Store
 • wyłączyć pobieranie automatyczne dla takich aplikacji, jak „Muzyka”, „Aplikacje”, „Książki i książki audio” oraz „Uaktualnienia”.

2. Wyłącz sugerowane aplikacje

Kolejna super przydatna funkcja, pożerająca znaczną część baterii. Dlaczego? Sugerowane aplikacje w systemach iOS10 i wyższych używają Waszej lokalizacji, by podpowiedzieć Wam czego potrzebujecie. Kawiarnia? Stacja benzynowa? A może szybkie zakupy w markecie, np. po bezprzewodową ładowarkę? 😉 (hehe). Utrzymywanie lokalizacji i nieustanna komunikacja z App Store sporo Was kosztuje.

Żeby wyłączyć sugerowane aplikacje Siri należy:

 • wejść w Ustawienia
 • otworzyć okno Siri i wyszukiwanie
 • wyłączyć Sugestie wyszukiwania

3. Zmniejsz jasność ekranu

iPhone posiada specjalnie wbudowany czujnik światła, dzięki czemu może on dostosować jasność ekranu do panującego otoczenia. Funkcja ta ułatwi Wam użytkowanie, a także znacznie poprawi żywotność baterii.

Żeby włączyć automatyczną jasność należy:

 • wejść w Ustawienia
 • otworzyć okno Ogólne
 • otworzyć okno Dostępność
 • wybrać Udogodnienia ekranu
 • włączyć Jasność automatyczna

4. Znajdź pożeraczy baterii

Wymienione przez nas punkty w większości dotyczą wyłączenia lub włączenia pewnych funkcji. A co gdyby wejść „od środka” i zobaczyć, które używane przez nas aplikacje zużywają najwięcej baterii? Użytkownicy systemu iOS8 i wyżej, mają tę możliwość.

Żeby sprawdzić największych pożeraczy baterii należy:

 • wejść w Ustawienia
 • otworzyć okno Bateria
IPHONE - PROBLEMY Z BATERIĄ

IVITER SERWIS

Jeśli po zastosowaniu powyższych wskazówek, Twoja bateria wciąż i wciąż rozładowuje się po kilku godzinach użytkowania – przyjdź na Plac Konstytucji 5 do serwisu IVITER. 

Przeprowadzimy darmową diagnostykę telefonu iPhone, zaproponujemy rozwiązania, a także wymienimy niedziałającą baterię.

Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku oraz w soboty!

Masz pytanie? Zadzwoń pod numer 22 290 41 14


ZAUFALI NAM