Czy warto naprawiać zepsutego MacBooka, czy może trzeba go sprzedać?


Niezależnie od tego, czy mówimy o MacBooku, MacBooku Air, czy MacBooku Pro, jedno jest pewne - każdy, kto korzystał z któregokolwiek z nich wystarczająco długo, doświadczył problemu lub dwóch, takich jak pęknięty ekran LCD, zła bateria lub inny problem sprzętowy. 

MacBooki są drogie i na ogół działają lepiej niż inne komputery. Z tego właśnie powodu MacBooki są na ogół częściej używane niż komputery PC. W jednym z ostatnich badań firma technologiczna zebrała informacje na temat preferencji 2200 studentów uczelni wyższych w danym roku. Kazali im wybierać między komputerami Mac i PC. Badanie wykazało, że 40% studentów woli MacBooki, ponieważ używają ich jako codziennych kierowców. 31% używa PC, ale woli Maca, a 29% używa PC i też woli Maca.

Komputery Mac są rzeczywiście popularne, ale tak jak komputery PC, są podatne na zużycie. To sprowadza nas do najczęstszych problemów z MacBookami, z jakimi borykają się ich użytkownicy. Jeśli jesteś użytkownikiem MacBooka, prawdopodobnie znasz poniższą listę aż za dobrze.

Najczęstsze problemy z komputerami MacBook

RAM - RAM staje się problemem dla użytkowników MacBooka dzisiaj ze względu na rosnące zapotrzebowanie na moc RAM do uruchamiania oprogramowania. Dotyczy to zwłaszcza użytkowników, którzy używają komputerów Mac do pracy z programami wymagającymi dużej mocy obliczeniowej, takimi jak te do edycji wideo i zdjęć. 

Pamiętaj, że pamięć RAM przechowuje informacje, które są potrzebne do szybkiego dostępu i uruchamiania programów. Jeśli więc nie masz jej wystarczająco dużo, prawdopodobnie czekają Cię dodatkowe godziny pracy.

Porty ładowania - użytkownikowi MacBooka łatwo jest przypadkowo pomylić się w podłączeniu. Czasami łatwo jest niechcący wyciągnąć wtyczkę z gniazdka, bo zapomniałeś, że nadal ładujesz. Takie małe wpadki zawsze prowadzą do uszkodzonych portów ładowania. 

Martwa bateria - Ostatecznym skutkiem wadliwego portu ładowania i starzejącego się komputera Mac jest martwa bateria. Wyładowana bateria MacBooka oznacza, że musisz stale szukać miejsca, w którym mógłbyś podłączyć komputer do gniazdka, co nie jest idealnym rozwiązaniem dla zapracowanych studentów i biznesmenów. 

Podświetlenie - Podświetlenie pomaga podświetlić ekran, dzięki czemu lepiej widać elementy na wyświetlaczu komputera Mac. Awaria podświetlenia oznacza, że nie będziesz w stanie odróżnić od tła takich elementów, jak tekst i ikony.

Istnieją setki problemów z komputerami MacBook, z którymi borykają się wszyscy, ale najważniejsze pytanie brzmi: czy warto naprawiać komputery MacBook?

Czy powinienem oddać MacBooka do naprawy, czy kupić nowy model?

Teraz, gdy znasz już najczęstsze problemy z MacBookami, zastanawiasz się, ile trzeba zapłacić za naprawę MacBooka. Prawdopodobnie zadajesz sobie nawet pytanie, czy warto w ogóle oddawać go do naprawy. Pomożemy Ci podjąć decyzję.

Gdy rozważasz naprawę MacBooka w związku z jakimkolwiek problemem, jedną z pierwszych kilku rzeczy, które należy rozważyć, jest cena. Cena zależy od rodzaju uszkodzenia i modelu MacBooka. Oferujemy bezpłatną wycenę naprawy, więc jeśli masz problem, przynieś MacBooka bezpośrednio do nas, a my bezpłatnie wycenimy jego naprawę.

Ceny napraw zawsze zależą od rodzaju usługi, cen robocizny, regionu, w którym dokonywana jest naprawa, oraz modelu MacBooka. Jednak w ramach programu AppleCare+ naprawa może kosztować nieco mniej - to jak rabat, za który trzeba zapłacić.

Mamy obie opcje!

Na szczęście mamy dla Ciebie zabezpieczenie, niezależnie od tego, co wybierzesz. Oferujemy używane i odnowione MacBooki, ale zanim przejrzysz nasz asortyment, przynieś do nas swojego starego MacBooka, a my bezpłatnie wycenimy jego naprawę. Jeśli bardziej opłaca się go naprawić, możemy to zrobić. 

Zanim przyjdziesz do naszego sklepu, kliknij tutaj, aby uzyskać natychmiastową wycenę naprawy MacBooka!