Jak naładować iPhone'a Zadbaj o swoją baterię

Pierwszym elementem, który ulega awarii w iPhonie jest bateria. W miarę użytkowania smartfona jej stan zaczyna się pogarszać. Choć może się wydawać, że tak po prostu jest i nic nie da się z tym zrobić, istnieje wiele sposobów na utrzymanie jej kondycji. Jak ładować iPhone'a bez uszkodzenia baterii i przedłużyć jej żywotność. Polecamy!

Jak sprawdzić stan baterii iPhone'a?

Każdy nowy iPhone zachwyca swoją wytrzymałością i świetną kondycją baterii. Po jednym ładowaniu możemy spędzać godziny na mediach społecznościowych, czytać serwisy informacyjne czy oglądać filmy na YouTube. Z czasem jednak bateria może zacząć się szybciej rozładowywać. Jest to normalny proces, który zachodzi we wszystkich smartfonach, nie tylko w iPhone.

Jak możemy sprawdzić stan naszej baterii? Czy warto wymienić baterię na nową?

 1. Wchodzimy w Ustawienia.

 2. Klikamy na przycisk Bateria.

 3. Zostanie nam przedstawionych wiele opcji:

  1. Battery Percentage Po włączeniu tej opcji, w prawym górnym rogu (obok ikony baterii) pojawi się procentowy stan naładowania baterii.

  2. Tryb niskiego poboru energii Gdy jest włączony, iPhone ograniczy aktywność w tle, taką jak pobieranie i sprawdzanie e-maili, aż telefon zostanie w pełni naładowany.

 4. Stan baterii to kolejna i najciekawsza opcja. Kliknięcie na tę opcję ujawni aktualny stan baterii. Wartość ta służy do określenia aktualnej pojemności baterii w porównaniu z nową .

Po kilku godzinach użytkowania bateria o mniejszej pojemności może wymagać naładowania. Warto przyjrzeć się Wymiana iPhone'a jeśli pojemność jest mniejsza niż 80%.

Jak naładować iPhone'a bez uszkodzenia baterii?

Warto wspomnieć, że iPhone 'y mają obecnie baterie litowo-jonowe. Są one najbardziej wydajnym źródłem energii dla urządzeń. Są lżejsze od tradycyjnych baterii i szybko się ładują. mocniejsze i mają dłuższy czas działania. Mają też tendencję do zużywania się. Jak ładować iPhone 'a bez uszkodzenia baterii?

 1. Po pierwsze, nie należy ładować iPhone'a w nocy. Dlaczego. Bateria zużyje się szybciej, jeśli będzie w pełni naładowana. Najlepiej jest naładować telefon do około 80%, a następnie odłączyć ładowarkę. To przedłuży żywotność baterii.

 2. Nie pozwól, aby telefon wyszedł na zero. Najlepiej jest ładować telefon, gdy poziom baterii osiągnie 20%. Dzieje się tak dlatego, że zmniejsza to żywotność baterii.

 3. Używaj oryginalnej ładowarki. Dzięki temu masz pewność, że Twój iPhone ładuje się przy odpowiednim napięciu, natężeniu prądu, a także w czasie wyznaczonym przez producenta smartfona.

 4. Utrzymuj smartfon naładowany do 50%, gdy go nie używasz. Ważne jest, aby nie wyłączać telefonu, gdy jego bateria jest już prawie wyczerpana. To zapewni, że bateria będzie w dobrym stanie.

W jaki sposób ładujesz swojego iPhone'a?

Istnieje wiele sposobów ładowania smartfonu marki Apple. Najprostszym sposobem ładowania smartfona marki Apple jest podłączenie go do źródła zasilania za pomocą zasilacza USB Apple lub kabla do ładowania. Możesz użyć ładowarek iPhone'a MagSafe i MagSafe Duo dla iPhone'a 8 i nowszych modeli. Inną metodą jest połączenie iPhone 'a z komputerem za pomocą kabla. Telefon ładuje się prawidłowo, jeśli na ikonie baterii widać błyskawicę (ikonę ładowania).

Jak przedłużyć żywotność baterii w iPhonie?

Ważne jest, aby przestrzegać tych bardzo ważnych zasad, aby przedłużyć żywotność baterii iPhone 'a.

 1. Unikaj używania iPhone'a w bardzo wysokich lub niskich temperaturach. iPhone może się natychmiast wyłączyć, jeśli będzie wystawiony na działanie niskich temperatur (zwłaszcza jeśli poziom baterii wynosi poniżej 30%). Jeśli temperatury są bardzo wysokie, iPhone może się przegrzać, co może mieć negatywny wpływ na stan baterii.

 2. Używaj tylko oryginalnych ładowarek do iPhone'a lub takich, które mają oznaczenie Qi-Certified. Używanie przypadkowych ładowarek może spowodować uszkodzenie baterii i nieprawidłowe działanie .

 3. Nie należy całkowicie rozładowywać telefonu. Może to spowodować wejście baterii w stan "głębokiego rozładowania", co spowoduje, że jony nie będą w stanie utrzymać ładunku.