Jak umieścić iPhone'a w trybie DFU lub Recovery?

iPhone potrafi się czasem przyciąć, zwłaszcza po dłuższym użytkowaniu. Zazwyczaj trwa to chwilę, a telefon po jakimś czasie działa dalej bez problemów. Co się dzieje, gdy smartfon zamarza? Przestaje reagować na dotyk lub naciskanie przycisków? Na ratunek przychodzą tryby DFU lub Recovery.

Jak przełączyć iPhone'a w tryb Recovery?

Możesz użyć trybu odzyskiwania, aby przywrócić telefon przy użyciu nowej wersji iOS. Ta opcja jest najczęściej używana, gdy wersja iOS jest uszkodzona lub nie jest rozpoznawana przez iTunes za pomocą zwykłego kabla USB.

  1. Przez trzy sekundy wciskamy przycisk Power. Następnie do przycisku Power dodajemy przycisk Home. Przytrzymujemy oba przyciski do momentu pojawienia się logo Apple.
  2. Po pojawieniu się logo zwalniamy przycisk Power i przytrzymujemy przycisk Home do momentu pojawienia się komunikatu Connect to iTunes.

Co to jest tryb DFU? Jak go skonfigurować?

DFU umożliwia wprowadzenie telefonu w tryb awaryjny z dowolnego kraju. Jest on na stałe zapisany w telefonie i nie można go łatwo usunąć. Ten tryb jest często używany do ratowania życia, gdy wszystkie inne opcje zawiodły. Możliwe jest przywrócenie telefonu za pomocą iTunes po wprowadzeniu go w tryb DFU.

  1. Instalujemy iTunes na naszym komputerze, a telefon podłączamy przez USB do komputera.
  2. W zależności od telefonu trzeba będzie wcisnąć odpowiednią kombinację przycisków.

Modele od iPhone'a 4 do iPhone'a 6s można uzyskać dostęp poprzez jednoczesne naciśnięcie przycisku Power i przycisków Home. Po 10 sekundach zwolnij przycisk Power, a następnie przytrzymaj przycisk Home, aż zauważysz, że telefon jest w trybie awaryjnym.

W przypadku iPhone'a 7/7 Plus: Naciśnij przez chwilę przycisk Power, a następnie przycisk Mute . Po 10 sekundach zwolnij przycisk zasilania i przytrzymaj klawisz Wyciszenie, aż telefon przejdzie w tryb awaryjny.

W przypadku iPhone'a 8 lub iPhone'a 8 plus: naciśnij przycisk Power, jednocześnie naciskając klawisze głośności i wyciszenia. Po 10 sekundach zwolnij przycisk Power i przytrzymaj pozostałe klawisze, aż telefon przejdzie w tryb awaryjny.

(3) Jeśli urządzenie jest w trybie DFU, zaakceptujemy komunikat, który pojawi się na ekranie.

Jeśli telefon nie reaguje na żadną z powyższych opcji zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszym konsultantem w celu uzyskania pomocy.