Zalany iPhone: Co robić?

Kontakt z wodą na naszym urządzeniu to drugi po zbitej szybie najczęstszy problem, jaki może spotkać nasz sprzęt. Istnieje możliwość uratowania swojego sprzętu. Zalanie może spowodować zwarcia, degradację mikrostacji, a nawet spalenie elementów.

Kontakt z wodą w przypadku naszego iPhone 'a to częsty problem dla naszego sprzętu. Jednak, nie oznacza to, że nie da się go uratować. Zalanie sprzętu może spowodować zwarcia, degradację mikrosticków, a w ostateczności nawet spalone podzespoły.

Nie zaleca się podejmowania prób osuszania urządzenia ani podłączania go bezpośrednio do źródeł zasilania. Najlepiej w takiej sytuacji natychmiast zadzwonić do naszego centrum wsparcia Apple Warszawa. Nasi specjaliści będą w stanie odpowiednio zabezpieczyć urządzenie, zdiagnozować uszkodzenia i dokonać niezbędnych napraw. Dopiero wtedy będzie można naprawić urządzenie i przywrócić jego funkcjonalność. Chętnie pomożemy w tym zakresie. Ważne jest, aby reagować szybko. Im większa szansa na naprawę sprzętu, który został zalany, tym szybciej będziemy mogli go przyjąć.

Zapraszamy do kontaktu z nami i skorzystania z naszych usług.

Zalany iPhone: Reaguj natychmiast

Szybka reakcja jest kluczem do uratowania iPhone'a, który został zalany. Ważne jest, aby natychmiast wyjąć telefon z wody i wyłączyć go. Ważne jest, aby iPhone miał jak najmniejszy kontakt z cieczą. Jeśli nie jest w etui lub miał nałożone etui, jest duża szansa, że nic się nie stanie. Jeśli iPhone jest w etui lub ma nałożone etui, zdejmij je i wytrząśnij wodę. Na koniec wytrzyj telefon do czysta papierowym ręcznikiem.

Jak suszysz swojego iPhone'a?

Jak już wspomnieliśmy, wodę z zalanego iPhone'a możesz usunąć jedynie poprzez wytrząsanie jej palcami. Następnie należy dokładnie osuszyć telefon chusteczką lub ręcznikiem papierowym. Nie należy suszyć telefonu suszarką do włosów, ani kłaść go na rozgrzanym kaloryferze. Może to bowiem spowodować nieodwracalne uszkodzenia podzespołów i przyspieszyć korozję poszczególnych części iPhone'a.

Po zalaniu nie należy włączać iPhone'a.

iPhone powinien być wyłączony natychmiast po zalaniu. Nie wolno sprawdzać, czy telefon zaczął działać. Może to tylko pogorszyć stan. Na czas suszenia należy odłączyć go od ładowania. Pozwoli to uniknąć dodatkowych uszkodzeń, takich jak zwarcie iPhone'a czy pogłębienie wszelkich usterek, jakie może spowodować jego ładowanie.

Oddaj zalanego iPhone 'a do serwisu

Każdy się zgodzi, że iPhone kosztuje bardzo dużo. Szkoda by było, gdyby został utracony z powodu zalania. Nawet jeśli sprzęt był zanurzony w wodzie, został wysuszony i ponownie włączony. Nie oznacza to jednak, że jest sprawny. Możliwe, że usterki ujawnią się w ciągu kilku dni, a nawet tygodni. W takiej sytuacji ich naprawa będzie trudniejsza. Nie ma znaczenia, czy iPhone po zalaniu jest sprawny, czy nie. Najlepiej odesłać go do serwisu tak szybko, jak to możliwe. Specjaliści sprawdzą i osuszą wszystkie elementy. Dzięki temu zapobiegną rdzy i ochronią telefon przed usterkami związanymi z zalaniem.

Podsumowanie zalanego iPhone'a.

Nie ma znaczenia, czy iPhone był zanurzony w wodzie, czy został zalany cieczą, ważne jest, aby działać szybko. Zalany telefon może mieć katastrofalne skutki. Możesz dostać wszystko, od uszkodzenia komponentów do całkowitej korozji wnętrza telefonu. Jeśli Twój iPhone został zalany, zastosuj się do naszych wskazówek i odwiedź serwis. Dzięki temu Twój telefon będzie mógł odzyskać dawną sprawność.