Instrukcje krok po kroku dotyczące konfigurowania pierwszego iPhone'a

Czy udało Ci się zdobyć swojego pierwszego Apple'a, który będzie chodził z Tobą na co dzień? Gratulacje!!! Teraz nadszedł czas, aby odpowiednio go skonfigurować, aby mógł Ci dobrze służyć. Jesteśmy przekonani, że poradzisz sobie z procesem ustawiania urządzenia do użytku.

Wstępne ustawienia telefonu

Zanim włączysz telefon, upewnij się, że od razu włożyłeś kartę SIM. Będzie ona bowiem potrzebna podczas początkowych etapów konfiguracji. Gdy już to zrobisz, uruchom swojego iPhone'a. W pierwszej kolejności będziesz musiał ustawić język. Po dokonaniu tych wyborów Apple wyświetli godzinę i datę dla wybranego obszaru.

Urządzenia z systemem iOS 11 lub nowszym mogą być skonfigurowane z innymi jabłkami, które mają takie oprogramowanie. Oba produkty muszą mieć iOS 11 lub nowszy. Ta funkcja nie jest dla Ciebie w tej chwili istotna, ponieważ dopiero konfigurujesz opcje dla swojego pierwszego iPhone'a. Z opcji Quick Start będziecie mogli skorzystać przy zakupie kolejnego urządzenia. Teraz musisz wybrać drugą opcję - "Konfiguruj ręcznie".

Dane i kluczowe funkcje

Aby wykonać kolejne kroki, będziesz musiał połączyć się z siecią Wi Fi lub komórkową. Teraz możesz skonfigurować iPhone'a, jeśli ma Touch ID lub Face ID. Aby to zrobić, wybierz przycisk "Dalej". Zostaną wyświetlone dokładne instrukcje dotyczące konfiguracji rozpoznawania odcisków palców lub twarzy. Po wykonaniu instrukcji nadszedł czas, aby ustawić sześciocyfrowy kod bezpieczeństwa. Możesz również stworzyć krótsze, numeryczne hasło, naciskając pole "Opcje kodu".

Korzystasz z iPhone'a po raz pierwszy. Nie możesz przenieść danych do starszego Apple. Twoje urządzenie umożliwia przerzucanie informacji między smartfonami z systemem Android. Będziesz musiał zainstalować aplikację Move to iOS z poprzedniego telefonu, jeśli jesteś zainteresowany tą opcją. Po tym, podłącz oba urządzenia do Wi-Fi i podłącz je do prądu. Następnie stuknij w opcję "Move to iOS" na Apple. Włącz aplikację Move to iOS i postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami. Możesz również rozpocząć swoją przygodę z Apple od czystego profilu. Jeśli wolisz takie rozwiązanie, po prostu wybierz pole "Nowy iPhone".

Teraz nadszedł czas na utworzenie konta Apple ID. Dzięki temu będziesz mógł zarządzać aplikacjami marki, takimi jak iTunes, iCloud i inne. Możesz również ustawić Siri (obsługa głosowa) lub Czas z przodu (kontrola nad czasem spędzonym na urządzeniu). Możesz też wejść w Ustawienia, aby zrobić to później. Musisz zdecydować, czy aktualizacje iOS będą pobierane automatycznie na iPhone'a, czy ręcznie.

W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia

Większość ustawionych opcji możesz zmienić. Zawsze możesz zmienić swoje preferencje, jeśli po jakimś czasie zdecydujesz, że chcesz, aby najnowsza wersja była pobierana automatycznie lub zaczniesz dostrzegać korzyści z ograniczenia czasu spędzanego przed ekranem. Zawsze możesz zmienić swoje preferencje w poszczególnych usługach lub opcjach telefonu.