Porównanie: wyświetlacz iPhone'a 8 vs iPhone'a 7

W ciągu wielu lat doświadczeń serwisowych często słyszymy, że różne modele urządzeń wyglądają identycznie. Klienci często pytają nas "...dlaczego koszty naprawy są różne". Tylko rozbierając telefon możemy określić jakie są różnice i podobieństwa pomiędzy poszczególnymi generacjami, a także ich zamienność. Apple raczej nie pozwala na używanie części ze starszych modeli, poza nielicznymi wyjątkami. Tak to wygląda w przypadku nowego modelu iPhone 8.

Zanim odpowiemy na to pytanie, przyjrzyjmy się najpierw podobieństwom i różnicom między wyświetlaczami w modelach iPhone 7 i iPhone 8.

Podobieństwa

- Na panelu przednim nie ma żadnych różnic.

- Wyświetlacze mają identyczne wymiary.

- W obu modelach zastosowano identyczną strukturę kabli flex.

Istnieją różnice

- Ekran iPhone'a 8 ma metalowe zaczep y u góry, ale nie ma prześwitu międzyczujnikiem otoczenia (i czujnikiem zbliżeniowym). Wyświetlacz iPhone'a 7 ma plastikowe zaczepy maskownicy i otwór między tymi czujnikami.

- Jest to niewielka różnica: Wyświetlacz iPhone'a 8 ma na dole czarny plastikowy uchwyt na śruby, podczas gdy uchwyt dla niższego modelu jest stalowy.

- Metalowa ramka po prawej stronie ma niewielkie różnice, podczas gdy ta po przeciwnej stronie jest identyczna.

Czy są one takie same?

Te drobne różnice mogą świadczyć o tym, że LCD może być stosowany zamiennie między tymi modelami. W tym celu porównaliśmy wyświetlacz w iPhone 8 i jego starszym bracie.

Na początku niemożliwe jest zamontowanie wyświetlacza na górze ramki. Wyświetlacz z iPhone'a 8 działa idealnie z normalnym wyświetla czem w iPhone'ie 7, ale bez TouchID i funkcji dotykowych.

Podsumowanie

Ekran iPhone'a 8 jest prawie identyczny pod względem wyglądu i struktury z iPhone'em 7, ale ma zauważalne różnice na przednim panelu.

Możliwe jest również, że producent nie musiał wprowadzać żadnych zmian w wyświetlaczu iPhone'a 7, aby zastosować go w obu wersjach telefonu.