Co zrobić, gdy iPhone ulegnie awarii?

Pamiętacie czasy, kiedy można było dowolnie otwierać smartfon, a następnie wyłączać go poprzez wyjęcie baterii? Takie rozwiązania to już przeszłość. Dostęp do wnętrza telefonów komórkowych jest dziś tak bezpieczny, jak w Strefie 51.

Mimo zmiany standardów, nadal zdarzają się sytuacje, w których iPhone się zacina. Istnieje wiele sposobów, aby pomóc iPhone'owi się zacinać. Istnieje wiele sposobów, aby pomóc iPhone'owi, który się zacina, odzyskać sprawność. Dowiedz się, jak wyjść z takiej sytuacji.

"Zabijanie aplikacji" działających w tle iPhone'a

O środowisku iOS często mówi się w samych superlatywach. Jest to dobrze zaprojektowany system z bardzo sprawnym mechanizmem usypiania aplikacji. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy zbyt wiele procesów wymaga przetworzenia, przez co iPhone zacina się.

Najprostszym rozwiązaniem jest wyłączenie wszystkich aplikacji działających w tle. Wersja smartfona określi ścieżkę, którą powinieneś podążać. Przytrzymaj przycisk Home przez 6 sekund, aż iPhone 7 przestanie reagować. Następnie poczekaj, aż aplikacje znikną. Podobne działania można wykonać na innych modelach z ramkami.

Ikoniczny przycisk Home nie jest już dostępny w nowszych wydaniach. To sprawia, że nie można skorzystać z powyższej metody. Przeciągnij palcem od dołu do środka wyświetlacza. Spowoduje to wyświetlenie listy ze wszystkimi aplikacjami, które możesz usunąć. Możesz nie być w stanie wykonać tej operacji, ponieważ Twój iPhone się zacina. W takich przypadkach zalecamy przejście do następnego punktu.

Miękki reset dla telefonu z systemem iOS, który się zacina

Wielu użytkowników zgłosiło, że iPhone czasami się zawiesza, mimo że wszystkie aplikacje zostały wyłączone. Pozostałe operacje mogą "zapchać" pamięć podręczną i wywołać glitch. Miękki reset jest najlepszym sposobem na uwolnienie tych zasobów. Jest to tak proste, jak wyłączenie telefonu i włączenie go ponownie. Jest to dość proste.

Aby wyłączyć tablet lub telefon, przytrzymaj przycisk uśpienia/budzenia, aż zobaczysz suwak, który pozwoli Ci zamknąć aplikację. Po wybraniu opcji przytrzymaj przycisk sleep/wake, aż zobaczysz suwak pozwalający na wyłączenie. Nie zwalniaj przycisku na dłużej niż kilka sekund. Smartfon powinien się zrestartować i działać lepiej.

Czasami jednak iPhone może się całkowicie zawiesić i nie reagować na polecenia. Wtedy właśnie należy użyć najpotężniejszej artylerii.

Jak wykonać twardy reset, gdy iPhone się zawiesi?

Jeśli żadna z powyższych opcji nie działa, twardy reset może być opcją. Ta metoda nie powinna być używana w sytuacjach awaryjnych.

Aby wykonać operację, należy wcisnąć i przytrzymać dwa przyciski jednocześnie. Wersja smartfona, z której korzystasz, również będzie miała wpływ na przebieg operacji. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

  • iPhone X

Teraz naciśnij przycisk zwiększania głośności, a następnie szybko go zwolnij. Następnie naciśnij przycisk zmniejszania głośności. Szybko go zwolnij. Przytrzymaj przełącznik, aż pojawi się logo Apple.

  • iPhone 8/iPhone 8 Plus

Teraz naciśnij przycisk zwiększania głośności, a następnie szybko go zwolnij. Następnie naciśnij przycisk zwiększania głośności i szybko go zwolnij. Teraz naciśnij przycisk "Power" i przytrzymaj go, aż logo Apple pojawi się na wyświetlaczu.

  • iPhone 7/iPhone 7 Plus

W tym samym czasie naciśnij przyciski Sleep/Wake i Volume Down. Przytrzymaj je przez co najwyżej 10 sekund, aż zobaczysz logo Apple.

  • Starsze modele iPhone'a

Przytrzymaj przyciski Home i Sleep/Wake przez co najmniej 10 sekund. Po chwili powinno pojawić się logo Apple.

Jak mogę powstrzymać iPhone'a od zacinania się

Te kroki pomogą Ci wyjść z problemu. Parafrazując znane przysłowie: korzystniej jest być mądrzejszym przed szkodą. Unikaj nieprzyjemnych niespodzianek, podejmując kroki zapobiegawcze.

Warto przejrzeć wszystkie aplikacje, które posiadasz. Na pewno znajdą się aplikacje, o których zapomniałeś. Każda z nich zajmuje cenne zasoby. Cotygodniowy restart może również pomóc w utrzymaniu smartfona w doskonałej formie. Te czynności mogą wydawać się banalne, ale warto zwrócić na nie uwagę. Czynności te nie są trudne do wykonania, a mogą pomóc przedłużyć żywotność baterii smartfona.

Podsumowanie

Zakłócenia płynności działania systemu lub zacinający się iPhone to jeszcze nie wyrok. Aby poprawić wydajność, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami. Można też uniknąć rozczarowań, będąc systematycznym i niezbyt absorbującym. Zapobieganie jest lepsze niż leczenie, więc zalecamy wykonanie miękkiego resetu raz w tygodniu.

Jeśli żaden z powyższych kroków nie przyniesie pożądanych rezultatów, konieczna może okazać się pomoc specjalistów. Oferujemy naprawy wysyłkowe, które szybko przywrócą iPhone'a do pierwotnego stanu. Możesz również przynieść "pacjenta" do jednego z naszych stanowisk. Oferujemy sprawny serwis w przystępnych cenach.