IPhone lub iPad nie ładuje się? Oto jak to naprawić!

Nie możesz naładować iPhone'a lub iPada? Oto kilka poprawek, które możesz wypróbować!

Jeśli nie możesz naładować swojego iPhone'a lub iPada, niezależnie od tego, czy jest to najnowszy iPhone X lub iPad Pro, czy starszy iPhone 4 lub iPad Air, jest wiele rzeczy, które możesz wypróbować na własną rękę, zanim skontaktujesz się z Apple o pomoc. Oczywiście, czasami jest to problem sprzętowy ze złączem Lightning lub Dock albo baterią, ale wystarczająco często jest to problem z oprogramowaniem, który można naprawić za pomocą kilku prostych kroków. Jeśli tak, postępuj zgodnie z instrukcjami, a my przywrócimy Ci sprawność w krótkim czasie!

  • Wymuś ponowne uruchomienie

Jeśli iPhone lub iPad nie chce się ładować, jedną z pierwszych i najprostszych rzeczy, które można spróbować, jest wymuszony restart. Zrobić wszystkie "reboot Windows" żarty chcesz, ale czasami złe kawałki utknąć i trzeba wypłukać.
Aby wymusić ponowne uruchomienie:
Naciśnij i przytrzymaj przycisk Uśpij/Obudź po prawej stronie (iPhone 6 lub nowszy) lub na górze (wszystkie inne iPhone'y, iPody i iPady) urządzenia.
Trzymając nadal przycisk Uśpienie/Budzenie, naciśnij i przytrzymaj przycisk Początek (iPhone 6s lub starszy) lub przycisk zmniejszania głośności (iPhone 7 lub nowszy).
Przytrzymaj oba przyciski, gdy ekran się wyłączy, i trzymaj je, aż ekran ponownie się włączy i wyświetli logo Apple.  • Przełączanie gniazd lub portów

Choć brzmi to zabawnie, czasami gniazda lub porty USB po prostu nie działają. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli podłączasz się do ściany lub komputera, do którego nigdy wcześniej się nie podłączałeś. Może się to również zdarzyć, jeśli w zwykłym gniazdku lub porcie wystąpi problem elektryczny lub inny.

Spróbuj więc podłączyć się do innego gniazda lub portu USB i sprawdź, czy iPhone lub iPad zacznie się ładować. Jeśli tak, to dobrze. Jeśli nie, czytaj dalej

  • Zamień kable

Podobnie jak gniazda, kable mogą zawieść. Czasami są one żuć się przez zużycie i podróży lub nawet życia domowego. Innym razem, zwłaszcza dla kabli firm trzecich, wady dogonić je. Jeśli nie ma problemu z iPhone'em lub iPadem i nie ma problemu ze źródłem zasilania, musisz sprawdzić kabel pomiędzy nimi.

Wypróbuj inny kabel. Jeśli nie masz pod ręką, spróbuj jednego od członka rodziny, przyjaciela, kolegi ze szkoły, kolegi, a nawet jednego ze sklepu (upewnij się, że jest to oryginalny produkt Apple "zobacz dlaczego"). Po prostu weź w swoje ręce kabel lub dwa inne niż twój regularny i zobacz, jak idzie. Jeśli to działa, niesamowite. Jeśli nie, czytaj dalej.

  • Przywróć w iTunes

Po wypróbowaniu łatwych poprawek, nadszedł czas, aby spróbować trudniejszych. W tym przypadku, przywracanie iPhone'a lub iPada w iTunes. iTunes jest bezpieczniejszym zakładem niż iCloud, ponieważ faktycznie offloads, re-install, i ładuje swoje dane, a nie robi wszystko w miejscu i na urządzeniu. W ten sposób można czasem usunąć uszkodzone elementy, czego nie potrafi nawet wymuszony restart lub przywrócenie danych z iCloud. Jeśli używasz zaszyfrowanej kopii zapasowej, przywrócone zostaną nawet Twoje hasła, dzięki czemu szybciej wrócisz do pracy.

Podłącz iPhone'a, iPoda touch lub iPada do iTunes na komputerze Mac lub Windows PC za pomocą złącza Lightning lub 30-pinowego złącza dokującego.
Kliknij w zakładkę Urządzenia w lewym górnym rogu.
Kliknij w Kopia zapasowa.
Poczekaj na zakończenie tworzenia kopii zapasowej.
Kliknij w RestorePoczekaj
na zakończenie przywracania
.

Gdy już wszystko zrobisz, spróbuj ponownie naładować urządzenie. Jeśli to działa, huzzah. Jeśli nie, jest jeszcze jedna rzecz, którą możesz spróbować...

  • Skontaktuj się z bazą naprawczą iPhone'a

Czasami korzeń przyczyny może iść głębiej niż to, co przeciętny użytkownik może rozwiązać na własną rękę. Nadszedł czas, aby skontaktować się z profesjonalistą! Jak każde inne fizyczne złącze, port Lightning lub 30-pin Dock podlega zarówno zużyciu, jak i awarii elektrycznej. Może to być również problem z Twoją baterią.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik okazał się przydatny! Nie krępuj się zostawić komentarz poniżej i podzielić się tym jesteś swoich przyjaciół i rodziny.