4 powody, dla których nie należy kupować taniej ładowarki USB

Istnieją 4 powody, dla których nie powinieneś kupować taniej ładowarki USB. Baza Napraw iPhone'a wyjaśnia dlaczego!

Użycie nieoryginalnej ładowarki prędzej czy później spowoduje uszkodzenie Twojego urządzenia lub spowolni tempo ładowania, ale może też przerodzić się w poważniejszy problem.

4 powody, dla których nie powinieneś kupować taniej ładowarki USB

Tani kabel do ładowarki USB może powodować wolne ładowanie iPhone'a.

W przypadku oryginalnej ładowarki urządzenie potrzebuje około pięciu godzin, aby osiągnąć punkt pełnego naładowania. Natomiast w przypadku podróbki kabla proces ten może trwać nawet 19 godzin. Oczywiście nie chcemy przez to powiedzieć, że wszystkie tanie kable są złej jakości, ale warto zastanowić się, na co wydajesz pieniądze.

Może uszkodzić baterię telefonu

Aby zapewnić bezpieczne i szybkie ładowanie, ładowarka musi mieć odpowiednie obwody. Dzięki temu może ona rozpoznać, kiedy bateria nie potrzebuje już więcej energii. Bez tej funkcji ładowarka może poważnie uszkodzić baterię lub samo urządzenie.

Może też zrujnować iPhone'a lub iPada

Raport z 2014 roku wykazał, że tanie kable USB Lightning skutecznie uszkodziły iPhone'a 5. W szczególności uszkodziły one układ scalony (U2 IC), który wspomaga prawidłowe działanie oprogramowania. Układ ten steruje baterią, przyciskami urządzenia i wejściami USB. Jest to także bardzo kosztowna część urządzenia, którą trzeba wymienić tylko dlatego, że użytkownik korzysta z taniego kabla do ładowarki.

Takie oszczędzanie pieniędzy może kosztować życie

Istnieje wiele doniesień, że tanie, nieoryginalne kable do ładowania mogą powodować pożary. Słyszeliśmy wiele historii o eksplodujących bateriach telefonów, które spowodowały poważne oparzenia i porażenie prądem. Jednak w 2014 r. w Sidney lokalna policja otrzymała zgłoszenie o kobiecie, która zmarła na skutek porażenia prądem spowodowanego przez tani kabel do ładowania o niezidentyfikowanym pochodzeniu.

Uważamy, że warto kupić najlepszą ładowarkę USB, na jaką Cię stać. Taką, która została wyprodukowana specjalnie z myślą o prawidłowej współpracy z Twoim urządzeniem. Jeśli potrzebujesz nowej ładowarki, jesteśmy do Twojej dyspozycji, w naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór ładowarek najwyższej jakości.

Jak rozpoznać oryginalny kabel iPhone'a Lightning lub ładowarkę?

Możesz kupić oryginalną ładowarkę Apple do iPhone'a, iPada lub iPoda.