Jak ładować iPhone'a?


Ładowanie baterii smartfona może być żmudnym zadaniem, które wykonujemy często więcej niż raz dziennie. Ta rutynowa czynność często oznacza, że nie myślimy o tym, jak prawidłowo dbać o nasze baterie iPhone'a. Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twój iPhone będzie działał długo i niezawodnie.

1. Utrzymuj baterię naładowaną

Żywotność baterii może zostać skrócona przez niewłaściwe utrzymywanie jej naładowania. Nie jest na przykład dobrym pomysłem utrzymywanie przez dłuższy czas niskiego poziomu naładowania baterii iPhone'a (poniżej 20%). Niekorzystne jest także częste rozładowywanie baterii.

Jaki jest optymalny poziom naładowania baterii iPhone'a?

Apple zaleca utrzymywanie poziomu naładowania w przedziale od 40 do 80 procent. Apple zaleca, aby bateria była ładowana w zakresie od 40 do 80%, podobnie jak przy ładowaniu od końca do końca. Aby jednak iPhone działał przez długi czas, warto raz w miesiącu ładować go od 0 do 100 procent.

2. Użyj ładowarki dołączonej do zestawu

Ładowarka dołączona do iPhone'a zapewni, że bateria iPhone'a będzie się ładować przy odpowiednim napięciu, natężeniu i przez odpowiedni czas.

Ładowarki przeznaczone do innych produktów Apple, takich jak iPad, mogą mieć wpływ na żywotność ich baterii. Choć ładowarka dostarczona z tabletem Apple będzie ładować go szybciej, z czasem możesz zauważyć skrócenie czasu pracy baterii.

Unikaj ładowarek wyprodukowanych przez niesprawdzonych producentów lub po prostu podróbek. Mogą one trwale uszkodzić baterię iPhone'a, nawet jeśli są wyposażone w złącze Lightning.

3. Z każdej obudowy

Szybkie ładowanie jest dostępne dla iPhone'ów począwszy od iPhone'a 8 i nowszych. Ta bardzo przydatna funkcja jest tak bezpieczna dla baterii, jak to tylko możliwe. Ważne jest, aby wiedzieć, że ciepło generowane podczas procesu uzupełniania energii może być łatwo rozproszone bez powodowania ostrzeżeń oprogramowania o spowolnionym przepływie energii.

4. Ładowanie, gdy nie jest używany

Czasami możesz nie potrzebować swojego iPhone'a przez kilka dni, a nawet tygodni. Ważne jest, aby nie wyłączać iPhone'a po jego rozładowaniu. Zanim go wyłączysz, naładuj telefon do 50%. Dzięki temu smartfon będzie się rozładowywał w stałym, niskim tempie. Dzięki temu bateria może pozostać w dobrym stanie nawet przez sześć miesięcy. Po sześciu miesiącach baterię trzeba będzie ponownie naładować.