Jak dbać o baterię iPhone'a, iPada lub iPoda?

Apple rozróżnia czas pracy baterii i jej żywotność. Są rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że Twoja bateria ma wystarczająco dużo soku, aby przetrwać cały dzień. Ale Apple i inne firmy udzielają też porad, jak unikać uszkodzenia baterii, aby zapewnić jej długą żywotność. Każda bateria z czasem traci na wydajności, ale przestrzeganie tych wskazówek pomoże Ci uniknąć jej uszkodzenia.

Jak dbać o baterię iPhone'a lub iPada?

  1. Unikaj skrajnych temperatur, zwłaszcza ciepła - Twoja bateria jest zaprojektowana tak, by najlepiej pracować w temperaturze 16-22 C. Jeśli wystawisz swoje urządzenie na działanie temperatury wyższej niż 35, możesz spowodować uszkodzenie baterii, przez co nie będzie ona działać tak długo między ładowaniami. Dobrą praktyką jest po prostu nie zostawianie iPhone'a na słońcu lub w gorącym samochodzie w lecie.
  2. Unikaj pozostawiania baterii w etui podczas ładowania - niektóre etui mogą zatrzymywać ciepło i powodować przegrzanie iPhone'a lub iPada podczas ładowania. Aby być bezpiecznym, najlepiej wyjąć go z etui. Przyznaję, że osobiście nigdy tego nie robię, ale wyobrażam sobie, że miałoby to większe znaczenie przy używaniu większych futerałów ochronnych.
  3. Korzystaj z najnowszej wersji systemu iOS - Jeśli obawiasz się błędów, poczekaj, aż aktualizacja otrzyma kciuki od blogerów takich jak my. Ale zawsze aktualizować, ponieważ każda aktualizacja zazwyczaj przynosi poprawę wydajności baterii. A im bardziej wydajna bateria, tym mniej jest używana. A im mniej jest używana, tym dłuższa jest jej żywotność. Pamiętaj, że nie mówimy tu o żywotności baterii, na którą również mają wpływ aktualizacje.
  4. Regularnie ładuj swoją baterię - Eksperci twierdzą, że najlepiej jest utrzymywać ją w stanie naładowanym. Nie musisz się martwić o nadmierne ładowanie, ponieważ ładowarka jest wystarczająco inteligentna, aby rozpoznać, kiedy bateria jest pełna.

Mam nadzieję, że wszyscy lubicie to, Następnie co czekasz na wolny czuć się dzielić z przyjaciółmi i krewnymi. Jeśli nadal masz jakieś pytania, sugestia nie wahaj się zostawić komentarz poniżej.