To prawda - iPhone'y zwalniają po aktualizacji

Niestety iPhone'y zwalniają po aktualizacji. Każda aktualizacja systemu iOS wiąże się z pytaniem, czy wcześniejsze modele iPhone'ów będą wolniejsze. A to skłania rzesze użytkowników do wymiany iPhone'a na nowszy model.

Serwis Geekbench, który mierzy wydajność urządzeń mobilnych, przejrzał liczne testy wykonane przez użytkowników iPhone'ów i znalazł zaskakujące zależności.

Gdy testowano modele iPhone'a 6s z systemem iOS 10.2.0, wyniki wydajności były mniej więcej w tym samym przedziale. Jednak po wprowadzeniu aktualizacji do systemu iOS 10.2.1 wydajność różnych urządzeń okazała się rozbieżna. Mimo że testy były przeprowadzane na dokładnie tym samym sprzęcie.

Podejrzenia pojawiły się, gdy urządzenia iPhone 6s przetestowano także z oprogramowaniem iOS 11.2.0. Wówczas różnice między urządzeniami były jeszcze bardziej widoczne. Geekbench doszedł do wniosku, że tej rozbieżności nie da się wyjaśnić po prostu różnicami w jakości baterii.

Apple ogranicza wydajność iPhone'a

Jest bardzo prawdopodobne, że Apple ogranicza wydajność iPhone'a, gdy stan baterii spadnie poniżej pewnego poziomu. Ma to zapobiec nieoczekiwanemu wyłączaniu się telefonów z powodu niewystarczającej ilości energii.

Baza Naprawcza iPhone'a twierdzi, że po aktualizacji iPhone 'ów ich wydajność spada, ale lepiej jest nadal używać powolnego telefonu. Zamiast patrzeć, jak urządzenie mobilne wyłącza się przy 40% naładowania, gdy jeszcze go potrzebujesz.

Apple nie ostrzega użytkowników!

Jedyny problem polega na tym, że Apple nie ostrzega użytkowników o spadku wydajności i nie informuje ich, że problemem jest zużyta bateria i że najwyższy czas wymienić wadliwą część. Zamiast tego, korzystając z telefonu o coraz gorszej wydajności, użytkownicy dochodzą do wniosku, że telefon jest powolny, a więc nie dość nowoczesny, więc czas wymienić go na nowszy model.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami w Bazie Naprawczej iPhone'a. Możesz przyjść do naszego sklepu w Kesgrave, Ipswich lub zadzwonić pod numer 07760 275 038 albo wysłać do nas wiadomość e-mail na adres contact@iphonerepairbase.co.uk.