Jak wymienić folię ochronną ekranu w telefonie iPhone?

Zespół Bazy Naprawczej iPhone 'a wyjaśnia, jak wymienić folię ochronną ekranu w telefonie iPhone. Folia ochronna ekranu Twojego iPhone'a pękła. Masz szczęście, bo wymiana wyświetlacza iPhone'a jest znacznie droższa niż wymiana folii ochronnej ekranu.

Powinieneś jednak wiedzieć, że skuteczność uszkodzonej folii ochronnej ekranu jest znacznie mniejsza niż nienaruszonej, dlatego powinieneś jak najszybciej wymienić uszkodzoną folię. Pokażemy Ci, jak to zrobić:

Wymiana folii ochraniającej ekran iPhone'a

Zanim zaczniesz usuwać folię ochronną ekranu, przez 15 sekund używaj suszarki do włosów ustawionej na najniższą temperaturę. To delikatnie ogrzeje folię ochronną, a klej pod nią powinien się rozpuścić i nieco zmięknąć, ułatwiając usunięcie.

Zaczynając od rogów, spróbuj usunąć folię ochronną ekranu iPhone'a palcami! Sugerujemy, aby robić to powoli, ostrożnie i spokojnie, aby nie porysować wyświetlacza iPhone'a. Jeśli masz problemy z palcami, możesz użyć karty kredytowej, umieścić ją między pojawiającą się folią a ekranem, a następnie powoli i równomiernie naciskając, powinieneś z łatwością usunąć folię ochronną.

Ponowne instalowanie nowego ochraniacza ekranu iPhone'a z folii ze szkła hartowanego

Miejmy nadzieję, że instalowałeś osłonę ekranu dawno temu, gdy kupowałeś iPhone'a (a w najlepszym razie zrobił to zespół z Bazy Napraw iPhone' a!), więc prawdopodobnie nie pamiętasz, jak prawidłowo ją zainstalować. W takim przypadku możesz zdecydować się na samodzielną wymianę lub przynieść go do nas w celu przeprowadzenia profesjonalnej instalacji.

Bardzo ważne jest, abyś miał czyste ręce, wolne od kurzu i brudu, co pozwoli Ci uniknąć znalezienia go na ekranie po zakończeniu instalacji.

Wyczyść ekran telefonu chusteczką z alkoholem (zwykle dołączoną do folii ochronnej). Jeśli nie dostałeś środka czyszczącego, możesz użyć ściereczki z mikrofibry. Weź folię ochronną na ekran iPhone'a i odklej jej osłonę od lepkiej strony. Bardzo ostrożnie przyłóż folię do ekranu, pamiętając o wycięciach na przyciski Początek, mikrofon i aparat!

Gdy uzyskasz prawidłowe ułożenie, powoli przyłóż folię do ekranu, zaczynając od góry, delikatnie przesuwając się w dół. Użyj karty kredytowej lub narzędzia dołączonego do nowego ekranu do zeskrobania i usunięcia pęcherzyków powietrza. Musisz usunąć wszystkie pęcherzyki powietrza! Rozpocznij ten proces od środka i powoli wypychaj pęcherzyki powietrza aż do krawędzi ekranu iPhone'a!

Jeśli na folii ochronnej ekranu iPhone'a pojawią się drobne zagniecenia, należy ją natychmiast wymienić.

Z naszego doświadczenia wynika, że pierwsze instalacje są zawsze najtrudniejsze, dlatego proponujemy Ci wizytę w naszym sklepie, gdzie bezpłatnie zainstalujemy każdą zakupioną u nas folię ochronną na ekran.

Folię ochronną ze szkła hartowanego na ekran iPhone'a lub iPada można kupić tutaj.