Kopiowane" ekrany iPhone'a a oryginały - co musisz wiedzieć

Istotne punkty

 • "Oryginalne" ekrany to takie, które zawierają wyświetlacze LCD wyprodukowane dla firmy Apple. Ekrany "kopiowane" to kompatybilne zamienniki w całości zaprojektowane i wyprodukowane przez firmy zewnętrzne niezwiązane z Apple.
 • Zawsze radzimy naszym klientom, aby wybierali ekrany oryginalne. Różnica w cenie jest na ogół niewielka, ale jakość jest znacznie lepsza.
 • Wiele innych punktów naprawczych nie oferuje takiego wyboru, ale nie informuje jasno o tym, że korzysta z kopiowanych ekranów. Niektóre po prostu kłamią na ten temat.
 • Kopiowane ekrany są często gorszej jakości pod kilkoma względami:-.
  • Panel LCD może mieć gorszą rozdzielczość (tzn. wygląda "bardziej szorstko"), gorszą jasność, kontrast i żywość, a także obniżoną częstotliwość odświeżania i inne problemy.
  • Digitizer (dotyk) często nie spełnia standardów i jest prawdopodobnie największym źródłem problemów z kopiowanymi ekranami.
  • Zmiany w specyfikacji w stosunku do oryginału mogą powodować problemy z baterią i wydajnością. Niektóre źle zaprojektowane ekrany mogą nawet uszkodzić obwody podświetlenia.
  • Czytnik linii papilarnych -część zespołu ekranu - nie zawsze działa poprawnie.

Czy jest różnica?

Oryginały to ekrany zawierające wyświetlacze LCD, które zostały wyprodukowane dla firmy Apple. Tak zwane "kopiowane" ekrany są zgodnymi zamiennikami, ale zaprojektowanymi i wyprodukowanymi całkowicie niezależnie przez firmy zewnętrzne

, zwykle w Chinach.

Nasza odpowiedź jest prosta - za każdym razem wybieramy ekran oryginalny. Niektórzy uważają, że zarabiamy na nich więcej pieniędzy, ale tak nie jest. Zalecamy oryginały, ponieważ są o wiele lepszej jakości

, a różnica w cenie jest dość niewielka.

Wolimy montować tylko oryginalne ekrany.

Przekonaj się sam o różnicy

Niedawno do naszego sklepu przyszedł klient. Wymieniał on ekran swojego iPhone'a 6 w innym miejscu i nie był zadowolony z jakości.

Nie jesteśmy zaskoczeni. Na naszych zdjęciach widać ogromną różnicę między skopiowanym ekranem, który został zamontowany, a oryginalnym ekranem Apple:

 • Kopia ma znacznie niższą jasność, kontrast i żywość -wygląda na "wypraną".
 • Ekran kopii wydaje się dużo bardziej szorstki w normalnym użytkowaniu. Nasze zbliżenia mikroskopowe wyraźnie pokazują, że ma on znacznie niższą rozdzielczość.
 • Kiedy próbowaliśmy go usunąć, ramka już odpadała od kopii (!).

To może być najgorsza kopia ekranu, z jaką kiedykolwiek się zetknęliśmy. W rezultacie niefortunny klient musiał zapłacić dwa razy

za wymianę ekranu - jesteśmy pewni, że gdyby został odpowiednio poinformowany, wybrałby oryginał.

Chociaż różnica w cenie między kopiami a oryginałami może być różna w zależności od urządzenia, zazwyczaj koszt wymiany oryginalnego ekranu wynosi około 10 - 20 funtów. To naprawdę nie jest dużo, biorąc pod uwagę lepszą jakość i niezawodność.

Porównujemy nasze ceny z cenami konkurencji - i wiemy, że wychodzimy na tym korzystnie. Zawsze radzimy klientom, aby kupowali oryginalny ekran.

Jeśli wydałeś - bezpośrednio lub pośrednio - kilkaset funtów na iPhone'a z wyświetlaczem Retina, nie ma sensu wymieniać go na ekran gorszej jakości, który może sprawić, że telefon za 800 funtów będzie wyglądał jak za 80! Co więcej, prawdopodobnie będziesz mieć mniej problemów z ekranem i będzie on dłużej działał.

Kopia (po lewej) i nasz oryginał (po prawej) Z tej kopii o niskiej jakości odpadła ramka.

Jak zidentyfikować i skopiować dane ekranu iPhone'a

W iPhone Repair Base zawsze staramy się pomóc naszym klientom w ich doświadczeniach związanych z naprawą, więc mając to na uwadze, napisaliśmy ten post, aby pomóc naszym klientom, jak najlepiej zidentyfikować producenta ekranu LCD iPhone'a i poradzić sobie z zamianą danych seryjnych na nowy ekran.

Możesz zapytać - dlaczego to jest takie ważne?

Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na temat tego, dlaczego ważne jest, aby znać te informacje w przypadku niektórych klas ekranów zamiennych.

Istnieją trzy typy producentów ekranów LCD, których Apple używa w swoich urządzeniach przenośnych - Sharp, Toshiba i LG.

Ekrany LCD Sharp i Toshiba są wzajemnie kompatybilne i można używać jednego z tych ekranów w każdym telefonie, jednak jeśli masz iPhone'a z ekranem LG, możesz użyć zamiennika ekranu LG tylko do tych urządzeń z kodem LG. Ponownie, można się zastanawiać, dlaczego. Cóż, jeśli dopasujesz wyświetlacz LCD firmy Toshiba lub Sharp do iPhone'a, który miał wcześniej ekran LG, to istnieje prawdopodobieństwo, że nie będzie działać funkcja dotyku lub będą występować przerywane problemy z dotykiem, dlatego przed zamówieniem zamiennika premium musisz zidentyfikować producenta wyświetlacza iPhone'a.

Jak rozpoznać producenta ekranu iPhone'a?

Można to zrobić w prosty sposób, pobierając bezpłatne narzędzie diagnostyczne do iPhone'a o nazwie 3Utools. Po pobraniu i zainstalowaniu tego oprogramowania podłącz dowolny telefon iPhone do komputera i otwórz narzędzie 3Utools. Po wykryciu iPhone'a zostaniesz poproszony o zaufanie komputera do urządzenia. W tym celu należy wprowadzić kod dostępu w telefonie, a następnie wybrać opcję "Zaufaj temu komputerowi".

Po wykonaniu tej czynności program 3Utools wyświetli na komputerze informacje takie jak poniżej.

Kliknij przycisk Wyświetl raport z weryfikacji, a następnie wyświetlone zostaną informacje

Ważną informacją jest tutaj numer seryjny ekranu

, ponieważ ten numer pozwoli zidentyfikować producenta ekranu iPhone'a. Pierwsze trzy cyfry numeru seryjnego mogą być połączeniem cyfr i liter lub tylko liter, co wskaże producenta. Poniżej znajduje się lista pierwszych 3 cyfr, aby sprawdzić, jakiego producenta reprezentują:

Ostre kody LCD

 • DKH
 • COV
 • C11

Kody LCD firmy Toshiba

 • FVQ
 • F7C
 • C11

Kody LCD LG

 • DTP
 • C3F

Te kody można zobaczyć za pomocą narzędzi 3U tylko w telefonach iPhone 7, 7 Plus, 8 i 8 Plus.

Kody te można znaleźć na podświetleniu ekranów w nowszych iPhone'ach.

Czy mogę skopiować dane seryjne ekranu iPhone'a?

Kolejną rzeczą, którą należy zrobić, jest zastanowienie się, czy przed zamontowaniem nowego ekranu nie przenieść danych seryjnych z oryginalnego ekranu na nowy - pomoże to zachować oryginalną specyfikację urządzenia i upewnić się, że dane seryjne nie zostaną pomylone, gdyby firma Apple wprowadziła aktualizację, która uniemożliwiłaby dokonywanie napraw przez osoby trzecie. Jeśli jednak numer seryjny ekranu LCD iPhone'a jest zgodny z danymi seryjnymi na płycie głównej iPhone'a, firma Apple nie będzie w stanie zidentyfikować zamiennego ekranu zamontowanego przez osobę trzecią. W tym celu należy użyć specjalnego narzędzia zwanego czytnikiem i nagrywarką EEPROM, takiego jak iCOPY

lub inne narzędzia EEPROM - wystarczy podłączyć istniejący ekran do tego urządzenia, odczytać dane, a następnie podłączyć nowy ekran i zapisać dane; po wykonaniu tych czynności ekran będzie gotowy do zamontowania. Po zamontowaniu będziesz mógł sprawdzić za pomocą raportu weryfikacyjnego 3Utools, że numer seryjny nowego ekranu jest zgodny z oryginalnym, a wynik testu jest prawidłowy. QIANLI iCopy Plus 2.1 Programator True Tone Light Sensor
PRACUJE Z ORYGINALNYM EK
RANEM!!!

Programator musi skopiować wszystkie dane z uszkodzonego ekranu i zapisać je na nowym ekranie. Jeśli warsztat nie używa tego narzędzia lub używa nieoryginalnego ekranu Apple, czujnik światła otoczenia i funkcja TrueTone nie będą działać w Twoim telefonie.

Informacje te powinny być wykorzystywane wyłącznie w celach informacyjnych. Mamy nadzieję, że ten przewodnik okaże się przydatny.

Sprawdź nasze ceny wymiany ekranu iPhone'a.